.

.

Посебни Лаптоп Црна Карбонски Влакна Винил Кожата Налепници Покритие за Dell Latitude E6440 14

Посебни Лаптоп Црна Карбонски Влакна Винил Кожата Налепници Покритие за Dell Latitude E6440 14

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лаптоп Црна карбонски влакна Винил Кожата Налепници Покритие За Dell Latitude E6440 14". 1,Оваа ставка НЕ е ТЕШКО СЛУЧАЈ.Овој објект е Специјален Винил кожа/decal налепница и НЕ е направен од гума,силикони, гел, или од пластика.Лесно да се примени и лесно да се отстрани, остава леплива остатоци зад себе.2,кожата, исто така, има водоотпорен, нула-отпорни, анти-отпечаток, естетика и други функции.Кожата е многу светла и тенка, тоа не ќе се зголеми преносниот тежина и дебелина.Тоа не влијае на лаптоп топлина на косата.ВКЛУЧУВАЈЌИ : надворешниот Капак на кожата+екран рамки на кожата+Околу тастатурата на кожата.Затоа,различни земја компјутер е различен,ве молиме погледнете на оваа слика и да го провери тоа.Ако вашиот лаптоп е други модели, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме кажете ни за вашите лаптоп модели, ние ќе ви одговори што е можно поскоро дали можете да го користите.Ви благодариме. 1,Оваа ставка НЕ е ТЕШКО СЛУЧАЈ.Овој објект е Специјален Винил кожа/decal налепница и НЕ е направен од гума,силикони, гел, или од пластика.Лесно да се примени и лесно да се отстрани, остава леплива остатоци зад себе. 2,исто така, има водоотпорен, нула-отпорни, анти-отпечаток, естетика и други функции.Кожата е многу светла и тенка, тоа не ќе се зголеми преносниот тежина и дебелина.Тоа не влијае на лаптоп топлина на косата. 1. Скршени преку традиционалниот концепт на школка заштитна фолија, со користење на нови Јужна кореја увозот на еколошки материјали, симулација текстури цврста текстура, со природно и удобно сензорни уживање. 2. По оптички прецизност Правило Умре сече, и совршена интеграција на лаптоп компјутери, и има носат-отпорни, киселина и алкално, анти-масло, лесни за чистење карактеристики. 3. Без лепило остатоци.Подолу е винил кожата налепници Инсталација упатство : Вие не може да се најде партнер да се примени и ќе стане полесно. 1,Ќе се провери кожата големина и дупка без разлика дали е точно. 2,треба да се усогласат сите дупки,не може да се залепи од работ.Не се Склони и да се отстапува. 3,Доколку кожата не е усогласена, мора да се полека ги тргнеме од сега и да се ре-paste.(Не бидат принудени, во спротивно лесно ќе се водат искинале) Забелешка : ставете По завршување, ако најде на кожата, не се вклопуваат цврсто,можете да го користите фен греење, додека бришење на површината на кожата со крпа.тоа ќе одговара на цврсто. (Бидете сигурни дека топлина температура не е премногу висока, бидејќи тоа ќе ја направи кожата деформација) Ова е Прирачник техничка работа.Ефектот не може да биде исто како и на крајот на секој човек е да го инсталирате на кожата.Доколку кожата не е усогласена, тоа ќе отстапува.Така бидете сигурни да го задржи кожата усогласени.Ве молиме не се премногу груби и извршување на совршенство.Ви благодариме.

Особините

Купувачите избираат и