.

.

L Форма LED Конектори за Лента, Светлата,прав Агол Агол LED Лента Конектори,Solderless LED Светло Лента Адаптер за Единствена Боја на RGB LED Лента Светла (за 2 Pin 8мм Единствена Бо

L Форма LED Конектори за Лента, Светлата,прав Агол Агол LED Лента Конектори,Solderless LED Светло Лента Адаптер за Единствена

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ВОДООТПОРЕН & NON-ВОДООТПОРЕН СВЕТЛИНА ЛЕНТИ ПРИЛАГОДЛИВА.Нема потреба да се отстрани слој лепак и adhensive подлога,сите видови на јаже светло би можело да биде поврзано.LED лента светлина голи PCB или PCB со лепак би можело да биде поврзано.ТРАНСПАРЕНТНО пред пирсинг конекција, ДОДАДЕ ТОЧНИ ВРСКА СТАПКА.100% видлива врска прави секој чекор е јасно.Драматично намалување на стапка на неуспех на врската.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ОБНОВЛИВИ - Лесно да се отвори капа со реквизит настроената(вклучени).Пред пирсинг го прави лесно да се стремите за лемење поени и затворете го со сила.Не клешти без алатки потребни.Повторно отворање на заедничката земјоделска политика, за конектори се обновливи.КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ -Еко-пријателски КОМПЈУТЕР материјал со V-0 пламен отпорни стапка.Бакар игли во конекторот носат напон/тековни до DC36 V/5 A кои би можеле да се поврзете на јаже осветлува да 180watts.КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ 6 L Форма LED Лента Конектори,8 Gapless Лента да се Соблече LED Конектори и 1 Капа и Поотворени.Собата е доволно за 1-2rolls светлина ленти' конекција.Пакет Содржина : -6 X L Форма LED Лента Конектори -8 X Gapless Лента да се Соблече LED Конектори -1 X Отворање Алатка собата е доволно за 1-2rolls Водоотпорен/Не-водоотпорен јаже светлина конекција и проширување на потребите.Ве потсетам : Бидете сигурни дека "+" за да се "+" поврзување додека инсталирате секој конектор за да се избегне било неуспех конекција.

Особините

Купувачите избираат и