.

.

HiLetgo 10pcs TCRT5000 Инфраред Рефлексивни IR Сензор Фотоелектрически Switch Бариера Линија Пречка Избегнување Модул Следење Сензор за Следење на Модул за Arduino Паметен Робот А?

HiLetgo 10pcs TCRT5000 Инфраред Рефлексивни IR Сензор Фотоелектрически Switch Бариера Линија Пречка Избегнување Модул Следење

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Користејќи инфраред рефлексивни сензор TCRT5000. Откривање на рефлектира растојание : 1mm ~ 25мм е применливо.Работен напон на 3.3 V-5 V.Користејќи широк напон LM393 comparator.Излезен формат : дигитален префрлување излез (0 и 1).Карактеристики : 1. Користејќи инфраред рефлексивни сензор TCRT5000 2. Откривање на рефлектира растојание : 1mm ~ 25мм е применливо 3. На comparator повратен сигнал чисти, добри бранови возење способноста повеќе од 15m A. 4. Со мулти-свиок прецизност potentiometer прилагодлива чувствителност на вредноста 5. Работниот напон на 3.3 V-5 V 6. Излезен формат : дигитален префрлување излез (0 и 1) 7. Големина : 3.2 cm x 1.4 cm 8. Користејќи широк напон LM393 comparator Апликација : TCRT5000 сензори постојано емитираат инфраред емитуваат диоди, инфрацрвени зраци која се емитира кога не се рефлектира назад или рефлектира назад, но со сила не е доволно голема, на phototransistor е во прекин држава, тогаш излезни модули е висока, што укажува диоди останува надвор државата; кога објектот се појави да биде откриен во рамките на откривање спектар на инфраред се рефлектира назад и интензитетот е доволно голем, на phototransistor заситени, потоа излез на модул е низок, што укажува на диоди е осветлена. 1. Метар пулсот на податоците земање примероци 2. Факс хартија shredders детекција 3, пречка за откривање 4, црна и бела линија откривање Пакетот Вклучува : 10 * TCRT5000 избегнување модул.

Особините

Купувачите избираат и