.

.

Ruland МСП-34-F Два дела Стегање Вратило Јака, Црна Оксид Челик, Метрички, 34mm Понесе, 57mm OD, 15mm Ширина (Пакување од 2)

Ruland МСП-34-F Два дела Стегање Вратило Јака, Црна Оксид Челик, Метрички, 34mm Понесе, 57mm OD, 15mm Ширина (Пакување

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Две-парче стегање вратило јака за апликации кои бараат посилни задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew или еден-парче стегање јаки.Ефикасна за двете тврди и меки шахти.Челик за weldability и ' рѓа отпор со црна оксид заврши за декоративен изглед и за отпор да се држиме се лизга, бела корозија и абразија.Вклучува фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Оперативни температури се движат од -40 до 176 степени C (-40 да 350 степени (F).Оваа Ruland два дела стегање вратило јака е направен од црно оксид челик.Тоа е два-парче стегање вратило јака за апликации кои бараат посилни задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew или еден-парче стегање јаки.На две-парче дизајн дели во две половини, дозволувајќи им на инсталација или repositioning никаде на окно без нарушување на постојните компоненти.Тоа accommodates поголем број на вратило дијаметри од setscrew јаки и е ефикасна за двете тврди и меки шахти.Тоа е направен од челик за weldability и ' рѓа отпор со црна оксид заврши за декоративен изглед и отпорност на бела корозија, chipping и flaking, и се држи се лизга на завртка за време на torqueing, подобрување на јака е контрола на вратило.Црна оксид, исто така, обезбедува лесна отпорност на корозија и подобрување на подмачкување.Оваа јака доаѓа со фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.На оперативни температури за овој гердан се движат од -40 до 176 степени C (-40 да 350 степени (F).Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Вратило јаки се прстен во форма на уреди првенствено се користи за да се обезбеди компоненти на шахти.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.На два основни видови на вратило јаки се стегање (или подели) јаки, кои доаѓаат во еден или два парче дизајни, и setscrew јаки.И во двата типови, еден или повеќе завртки се одржи јаки во местото на вратило.Во setscrew јаки, завртки се заострија преку јака додека не притиснете директно против окно, и во стегање јаки, завртки се заострија да подеднакво се компресира јака околу бунари без impinging или marring тоа.Setscrew јаки и едно парче стегање јаки мора да биде инсталиран од страна на лизгање на јака текот на крајот на вратило, додека две-парче стегање јаки одвоени во две половини и може да се инсталира помеѓу компонентите на вратило.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Се најде во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи менувачот собранија, моторни основи, алатни машини, се вози шахти, земјоделски орудија, медицинска опрема, и хартија и челик мелница опрема, меѓу другите.Ruland произведува вратило јаки, цврсти спојки, и нула-backlash движење контрола спојки вклучувајќи зрак спојки, јастуци спојки, Oldham спојки, криви вилица спојки, и минијатурни диск спојки.Компанијата, основана во 1937 година, и со седиште во Marlborough, MA, е во согласност со Рестрикција на Опасни Супстанции (Ro HS) и Регистрација, Евалуација, Овластување, и Ограничување на Хемикалии (REACH) стандарди.

Особините

Купувачите избираат и