.

.

Nanlite Forza 60/60B Проектор Планината со 36° Леќа

Nanlite Forza 60/60B Проектор Планината со 36° Леќа

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО НАПРАВЕНА ДЕТАЛИ - На Forza 60/60 B Проектор Планината систем користи не-криви леќи за да се елиминира аберации и да се минимизира искривувањето, додека оптички металик-мембрана позлата зголемува luminousness и боја температура точност.Конечно, на внатрешните ѕидови на станбен се гравирани да се намали работ дисперзија и fringing.ДОПОЛНИТЕЛНА ИЗДРЖЛИВОСТ И ТОПЛИНА ДИСПЕРЗИЈА - На Forza 60/60 B Проектор Планината домување држи топлина апсорпција на минимум преку употреба на најлон обложен метал.Корисниците може лесно да се справи со проекторот, по употреба, и најлон дизајн, исто така, го задржува тела остане лесни, но сепак доволно стабилна за патување.КОНТРОЛА,ФОРМА, И СЛОЈ ВАШАТА СВЕТЛИНА - За максимална флексибилност во светлина обликување и контрола, Forza 60/60 B Проектор Месеци функција внатрешни ролетни и вклучуваат четири Gobos, а Gobo рамка и, Гел рамка.За уште повеќе контрола на светлина е големината и обликот, 18-перки ирис е достапен одделно.ЗДРАВ ЗАШТИТНИ СЛУЧАЈ - Секој Forza 60/60 B Проектор Планината бродови во наменски изградени заштитни случај создаден за да се застане на rigors на патувањето до и од собата.Тоа обезбедува вашиот оптика остане безбеден, додека се уште не оставајќи простор за дополнителна опрема.Постигнување на комплексни и храбар светлосни ефекти со Nanlites заврши оптички систем за Forza 60 опсег.На Nanlite Forza 60/60 B Проектор Планината со 19° леќа се зголемува светлина излез, додека сеуште одржување на мазна, дури и зрак со минимални падот-off.Стручно направена details Nanlite има отиде во големи должини да се обезбеди светлина квалитет што се емитуваат од страна на Forza 60/60 B Проектор Планината систем е за вториот нема.Таа користи не-криви леќи за да се елиминира аберации и да се минимизира искривувањето, додека оптички металик-мембрана позлата зголемува luminousness и боја температура точност.Конечно, на внатрешните ѕидови на станбен се гравирани да се намали работ дисперзија и fringing.Дополнителна Издржливост и Топлина Dispersion The Forza 60/60 B Проектор Месеци домување држи топлина апсорпција на минимум преку употреба на најлон обложен метал.Корисниците може лесно да се справи со проекторот, по употреба, и најлон дизајн, исто така, го задржува тела остане лесни, но сепак доволно стабилна за патување.Контрола, Форма, и Слој Вашиот Light For максимална флексибилност во светлина обликување и контрола, Forza 60/60 B Проектор Месеци функција внатрешни ролетни и вклучуваат четири Gobos, а Gobo рамка и, Гел рамка.За уште повеќе контрола на светлата големина и облик, 18-перки ирис е достапен одделно.Здрав Заштитна Case Every Forza 60/60 B Проектор Планината бродови во наменски изградени заштитни случај создаден за да се застане на rigors на патувањето до и од собата.Тоа обезбедува вашиот оптика остане безбеден, додека се уште не оставајќи простор за дополнителна опрема.

Особините

Купувачите избираат и