.

.

Човечкото Лице Свеќа Мувла, 3D Уметност Апстракт Лице Калап за Свеќа, Силиконска Смола Комплет Мувла, Калап Сапун, Гипс или Епоксидна Калап за Ароматерапијата, Чокол

Човечкото Лице Свеќа Мувла, 3D Уметност Апстракт Лице Калап за Свеќа, Силиконска Смола Комплет Мувла, Калап Сапун, Гипс

DEN 251.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Меки Силиконски : Нашата силикони свеќа мувла е направен од високо-квалитет со силиконска смола, мека и еластична, анти-деформација, не ќе солза, обновливи и издржливи.Лесен За Користење : Едноставно истурете ги вашите омилени состојки во телото калап за свеќа одлуки, и да ги состојки статични до потполно формирани.Лесно да се Demold : На силиконски Уметност Лице мувла со мазна и сјајна, но, Откако се осигура дека на смола е целосно појачани, смола лист може да бидат отфрлени од страна едноставно извртување на флексибилни гипс мувла.силиконски калап за свеќи може да биде лесно да се мијат со некои топла сапуница вода, а потоа ги исклучува останатите вода со сува крпа.Отпорност на топлина : Чоколадо смола мувла е безбедно за микробрановите, печки, фрижидери, замрзнувачи и dishwashers.Safe температура опсег е -40 до +446 степени Фаренхајтови (-40 до +230 целзиусови степени).ЗАБЕЛЕШКА : не се директно контактирајте со отворен пламен или во близина на извори на топлина.Креативна Уметност Дизајн : апстрактот се соочуваат со свеќа мувла има многу специфичен уметнички карактеристики, погоден за правење на персонализирани занаети, како што се соочуваат со сапун, лицето свеќа, домашно ароматерапијата, дома скулптура декорација, внатрешна декорација, итн.Тоа е исто така одличен избор, како подарок.Пушти една мала дупка во долниот дел од калапот со нож, се стави на свеќа фитил во.Проп еден бар во склопот на врвот на мувла.Потоа се врзуваат на долго и на крајот на фитил до бар.Пад на стопен восок во калап, Бидете сигурни дека фитил се карактеризираат.Се прелива полека.Нека свеќа кул целосно.Околу 1 до 2 часа.Отстрани свеќа од Мувла.Мувлата е Замрзната во -4℉ во фрижидер за 15 минути, тоа ќе биде полесно да се отстрани содржината откако тој е наместен.Се користат некои ослободување агент да се одвојат смола од мувла, која ќе се продолжи животот на мувла.По готовиот производ е целосно излечени, истурете некои сапуница вода во силиконски калап за да им помогне на demold.Чиста смола силиконски калап со сапун вода, по чистењето ве молиме, чувајте ги подалеку од прашина.Избегне директна сончева светлина, кои ќе ви помогнат да го продолжи животот на силиконски калап. 1x Уметнички лице свеќа мувла.

Особините

Купувачите избираат и