.

.

Meric Миленичиња Чешлање Чешел, 7.5 x 1.3 од не ' Рѓосувачки Челик Заби, Де-Заплитане Четка, ги Отстранува Tangles, Душеци, Лабава Крзно & Нечистотија, го Стимулира Коса & Кожата

Meric Миленичиња Чешлање Чешел, 7.5 x 1.3 од не ' Рѓосувачки Челик Заби, Де-Заплитане Четка, ги Отстранува Tangles, Душеци,

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔ НЕЖНО ги ОТСТРАНУВА TANGLES ОД КРЗНО - На Meric Миленичиња Чешлање Чешел е лесен за користење миленичиња чешлање алатка која нежно де-tangles вашето домашно милениче крзно.Овој лесен челик чешел е ефикасна во отстранување на густа душеци на крзно и tangles.Таа исто така додава во четкање далеку губат косата и нечистотија, да им помогне го задржи вашиот дом бесплатно од пет крзно и остатоци. ✔ СОВРШЕН ЗА AT-HOME ЧЕШЛАЊЕ - помеѓу професионални groomer посети, тоа е важно да се задржи вашето домашно милениче крзно здрава и одржува.Dual-се користи за дизајн на Meric Чешлање Чешел има две различни стилови на забите, па можете да го користите за detangling, fluffing, чешла и по завршувањето.Секојдневно четкање стимулира кожата и косата да се задржи вашето домашно милениче крзно сјајна и свиленкаста мазна. ✔ МАЗНА, ЕКСТРА ЈАКИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК - Направени со користење само на високо квалитетни материјали, 7.5" Meric Миленичиња Чешлање Чешел е супер силен уште нежно на вашето домашно милениче.Нерѓосувачки челик тело е лесен за замор слободни чешлање.Миленичиња чешел забите се мазни и полиран па нема грижите од гребење на вашето домашно милениче на кожата.Нерѓосувачки челик е исто така добар за избегнување на статички електрицитет кога се користи. ✔ ПОГОДНА ЗА МНОГУ ВИДОВИ НА домашни МИЛЕНИЦИ - Челик Милениче Чешел од Meric работи за многу видови, димензии и раси на домашни миленици.Тоа е доволно мал за да се четка Сијамски и Tabby мачки заедно со Pugs, Pomeranians и Chihuahuas.Користете го за казна чешлање големи раси како Мејн Coons, Лабрадор Ретривер и Боксери.Чешел, исто така може да се користи на зајаци, гвинеја свињи, chinchillas, ferrets и други мали домашни миленици. ✔ ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА ЗА МИЛЕНИЧИЊА ЉУБОВНИЦИ - Повеќенаменски и практични, миленичиња чешлање чешел е одличен подарок идеја за било домашно милениче љубовник во вашиот живот.Од вашиот ветеринар или groomer на локалните хумано општество, не е некој што може да имаат корист од трајни челик чешлање алатка.Присутни за време на празниците, за роденден или како ви благодариме или благодарност подарок.

Особините

Купувачите избираат и