.

.

UOEIDOSB LCD Дигитален Дисплеј Напон Тест Пенкало AC/DC LCD Дигитален Дисплеј Напон Тест Пенкало Детектор на Напон Тестер (Боја : Жолта)

UOEIDOSB LCD Дигитален Дисплеј Напон Тест Пенкало AC/DC LCD Дигитален Дисплеј Напон Тест Пенкало Детектор на Напон Тестер

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Пластика.Тоа може да се користи не-контакт форма да се открие дали објектот е електрифициран или не, и може да открие автомобилот висок напон допирање линија.Сина Екран : Тест во слабо средина исто така, може да видите вредноста јасно.LED Светилка осветлување, лесно да се најде линии во слабо средина, и може да се користи како светло за итни случаи.Точни читање, професионален избор точни и удобен.Материјал : Plastics Size : 143*36*18.7 мм/5.63*1.42*0.74"Тежина : 30g Detection опсег : DC Напон : DC12/36/55 VAC Напон : AC70~250 VIt може да се користи не-контакт форма да се открие дали објектот е електрифициран или не, и може да открие автомобилот висок напон допирање линија.Сина Екран : Тест во слабо средина исто така, може да видите вредноста јасно.LED Светилка осветлување, лесно да се најде линии во слабо средина, и може да се користи како светло за итни случаи.Белешки : 1. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!2. Ве молиме овозможи мало мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Тоа може да се користи како средство напон мерење алатка, издржлив, безбеден и лесен за ракување.

Особините

Купувачите избираат и