.

.

Teng Алатки 26 Парче 12 Точка Метрички Комбинација Клуч Сет (6MM - 32-МИЛИМЕТРИ) - 6526MM, Сребро.

Teng Алатки 26 Парче 12 Точка Метрички Комбинација Клуч Сет (6MM - 32-МИЛИМЕТРИ) - 6526MM, Сребро.

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Комбинација Клучеви : 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32-милиметри.12 точка прстен главата е поставен на 15 степени агол за да се олесни употреба, дури и на рамни површини.Истите димензии на двата краја.Сите прстен завршува се дизајнирани со Teng Алатки хип зафат систем за контрола рамни страни на fastener глави, не аглите, за да се спречи заокружување на ореви.Ова помага да се спречи оштетување на ореви и завртки и го прави возможно да се зафат ореви и завртки кои веќе имаат оштетен агли.Направени од високо квалитетен хром vanadium челик со полиран глави и сатенски финиш за екстра зафат особено на мрсна средини.Доставени во корисна алатка се тркалаат.Доживотна гаранција. 26 парче метрички комбинација spanner сет со исти димензии на двата краја.Димензии 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32-милиметри.12 точка прстен крајот е поставен на 15° агол за да се олесни употребата на рамни површини.На spanners функција полиран глави и сатенски финиш за зголемување на притисокот во мрсна средини.Направени од Високо Квалитетен Хром Vanadium.Доставени во рака трајни складирање паричник со бесење дупки.Произведена и дизајниран во согласност со DIN3113 A во висок степен на хром vanadium челик.Сите прстен глави се опремени со Teng Алатки "хип зафат" систем, што значи дека површината на контактот костец на рамни површини на орев или болт глава наместо на агол.Овој систем им помага да се спречи оштетување на ореви и завртки и го прави возможно да се зафат ореви и завртки кои веќе имаат оштетен агли.

Особините

Купувачите избираат и