.

.

Dayker 4W G8 LED Сијалица T4 Jc Тип AC 100-130V G8 Bi-pin на База Сијалица Топло Бела за Плакарот Светла, Под Кабинет, Пејсажи Осветлување, Авто, RV Осветлување(5 Pack)

Dayker 4W G8 LED Сијалица T4 Jc Тип AC 100-130V G8 Bi-pin на База Сијалица Топло Бела за Плакарот Светла, Под Кабинет,

DEN 215.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✅ Излезен Напон : AC 100-130 V, Не-Dimmable сијалица со T4 G8 база, SMD2835 17 Led диоди. ✅ Обезбедува 360-степен светлина со пријатна топло бела(3000-3200k) боја. ✅ Мерење : 32*Φ13.5 мм, лесно можат да бидат опремени наместо 30 W обичните халоген светилки. ✅ Животната средина-пријателски, енергија-заштеда, заштеда на повеќе од 80% енергија во споредба со халоген светилки и ултра долг живот. ✅ Погоден за внатрешни работи осветлување, сигнал светла, светла и тела на било кој стил и во спалната соба, кујна, итн.Широко се користи за Таванот Светла, Плакарот Светла, Под кабинет Светла, Auto, RV, Морски Пловила Осветлување, Акцентот Светла, Биро Светилки, Pendant Светло, Дисплеј и Пејсажи Осветлување Апликации.Детали Опис : ◆ Тип : Пченка Светилки ◆ Светилка со Конекторот : G8 ◆ Напон(V) : AC 100-130 V ◆ Извор на Светлина : SMD2835 ◆ Материјал : PC ◆ Моќ : 4 W ◆ LED Кол : 17 компјутери ◆ Температура на Бојата(К) : Топло Бела(3000-3200k) ◆ Зрак Агол : 360 степени ◆ Димензија : 32 * Φ13.5 mm Пакет се Вклучени : 5 Pack ♥ Заштедите електрична енергија сметка : Замени 30 W халоген сијалица со 4 W LED, спаси 80% на електрична енергија сметка на осветлување ♥Карактеристики : ●➤ Долг живот време, висока ефикасност и еколошки. ●➤ Нема да доведе или меркур; Без УВ или IR Зрачење. ●➤ Лесен за Инсталација : Стандард G8 база, лесно можат да бидат опремени наместо на обичните халоген светилки.Примена : Погоден за внатрешни работи осветлување, сигнал светла, светла и тела на било кој стил и во спалната соба, кујна, итн.Широко се користи за Таванот Светла, Плакарот Светла, Под кабинет Светла, Auto, RV, Морски Пловила Осветлување, Акцентот Светла, Биро Светилки, Pendant Светло, Дисплеј и Пејсажи Осветлување Апликации.

Особините

Купувачите избираат и