.

.

A-Tech 16GB RAM меморија за Acer Предатор Helios 300 PH317-55-759N Гејмерски Лаптоп | DDR4 3200MHz SODIMM PC4-25600 (PC4-3200AA) Меморија Надградба на Модулот

A-Tech 16GB RAM меморија за Acer Предатор Helios 300 PH317-55-759N Гејмерски Лаптоп | DDR4 3200MHz SODIMM PC4-25600 (PC4-3200AA)

DEN 2111.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

RAM Меморија Компатибилна за Acer Предатор Helios 300 PH317-55-759 N Гејмерски Лаптоп ( PN : NH.QB6 AA.002 ). 16 GB ( 1 x 16 GB Модул ) DDR4 3200 MHz ( PC4-25600 / PC4-3200 AA ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) и Не-ECC Unbuffered 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон.Ја зголемува ефикасноста на вашиот систем со забрзување на вчитување пати, забрзување на одговорност, како и подобрување на способноста за поддршка на поголема workloads.Сите модули се подложи на квалитетот за тестирање за да се обезбеди сигурен и сигурен перформанси.A-Tech обезбедува Доживотна Гаранција за сите наредби & нуди бесплатни сад врз основа Техничка Поддршка пред, за време & по купувањето.

Особините

Купувачите избираат и