.

.

Meguiar ' s G19216EU Крајната Автомобил полски Пред-Шанса Глазура 473ml

Meguiar ' s G19216EU Крајната Автомобил полски Пред-Шанса Глазура 473ml

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Полскиот дава длабок одраз & a hi-сјајна боја заврши.Ја елиминира парична казна вртат марки.Климатизација масла додадете длабочина на боја и максимален сјај пред да шанса, особено на темно обоените автомобили.Брзо и нежно ги отстранува парична казна swirls и крпа оценки за огледало-како и рефлексии.Сигурно и на сите сјајни бои, вклучувајќи ги и јасно палта.Пред-шанса глазура кој го подготвува површината за восок додека ги нуди длабока рефлексија и висок сјај.Meguiar ' s Крајната полски е пред-шанса глазура кој се елиминира парична казна вртат марки за да се произведе длабоко, влажни рефлексии со висок сјај.Крајната полски, исто така, додава длабочина на боја, особено на темно-обоените автомобили, & остава боја заврши неверојатно јасни & сјајни со огледало-како и рефлексии.Без разлика дали работат со раката со Meguiar 's X3080 EU Дури и Грбот Апликатори или со нашите Meguiar' s MT320 Двојна Акција Полирач, Крајната лак е совршен последниот чекор пред да шанса на вашиот автомобил.За многу најдобри резултати, 1. Користете Meguiar ' s G1016 EU Мазна Површина Глина за Полнење пред употреба на соединение да се отстрани над површината загадувачи како дрво sap, последици, патот филм & катран. 2. Потоа користете го Meguiar ' s G17216 EU Крајната Соединение да се отстрани под површинските дефекти.Повеќе апликации може да се бараат за некои дефекти.Не дозволувајте средството да се исуши. 3. Потоа, користете Meguiar ' s G19216 EU Крајната полски за да помогне да се создаде крајната во висок сјај, посебно за темни бои автомобили. 4. Потоа се заштити и да додадете брилијантен сјај на вашата боја е површината за користење на нашата Meguiar ' s G18216 EU Крајната Течен Восок 16oz.Шише / 473ml Шише.

Особините

Купувачите избираат и