.

.

20 Парчиња Barcelet Магнетни Clasps Затворачи Кожа Ѓердан Barcelet Кабелот Крајот Капа Kumihimo Крајот Капа за Нараквица 5mm Внатрешна Дупка Магнетен Накит Ѓердан Хривнија Одлуки DI

20 Парчиња Barcelet Магнетни Clasps Затворачи Кожа Ѓердан Barcelet Кабелот Крајот Капа Kumihimo Крајот Капа за Нараквица

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Предмети испратени до вас : постојат 20 сребреници хривнија clasps и затворачите во пакетот за вас, секој мерки за прибл. 1.55 x 0,8 cm/ 0.61 x 0.24 инчен во надворешниот големина; Доволно количество може да ги задоволи вашата секојдневна употреба и замената потреби.Здрав материјал : овие магнетни ѓердан clasps и затворачите се изработени од сигурен месинг материјали, кои не се лесно да се скрши или да се деформира, може да се задржи нивната боја и форма за долго време; Она што е уште поважно, тие се светлина во тежина, нема да додадете многу товар на вашата страна.Големина детали : овој ѓердан затворач е дизајниран со 5 mm/ 0.2 инчи внатрешна дупка круг магнетски затворач, која е погодна за повеќето од вашите ѓердани и нараквици.Широк спектар на апликации : овие магнет конвертор накит clasps може да се широко се применува на вашиот ѓердани, белегзии, или други накит, кој може да ви помогне лесно да се поврзете нараквици и ѓердани, и да додадете ѓердан должина во зависност од вашите барања.Лесен за користење : овие накит затворач полнила имаат магнетна сила, не треба да се користат и други алатки; Само да се стави 2 парчиња посебна clasps заедно, и магнетна сила на нивната површина автоматски ќе се затвори заедно и нема да падне лесно.Деликатна дизајн : магнетното дизајн на овие ѓердан затворач замена е погодно за вас да се применуваат, лесно да го инсталирате на ѓердан и едноставно да се стави на или полетување за носење.Покрај тоа, класичен сребрена боја за да додадете повеќе гламур во вас.Убаво присутни : Овие ѓердан конектор clasps се лесни за работа, со кружни дупки на двете страни, едноставен, но практични.Можете да ги испратите на членовите на вашето семејство и пријатели како практична се присутни, за да го покажете ја вашата нега и љубов.Карактеристики : Материјал : месинг Боја : сребро Големина : Надворешниот големина : прибл. 1.55 x 0,8 cm/ 0.61 x 0.24 инчен Внатрешна дупка : околу 5 mm/ 0.2 инчи Пакетот вклучува : 20 x Магнетни clasps за ѓердани Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Мали предмети се вклучени.Ве молиме, чувајте ги подалеку од деца за да се спречи голтање ризик.

Особините

Купувачите избираат и