.

.

Colorimeter Сјај Метар Висока прецизност Боја Сјај Метар Индустриски Производи Мермер Материјал Светлина Метар

Colorimeter Сјај Метар Висока прецизност Боја Сјај Метар Индустриски Производи Мермер Материјал Светлина Метар

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ Погодни за боја, дрво, камен, пластика, хартија, кожа и сл. ★ Специјално дизајнирана заштитна маска за прилагодување на копчето. ★Позлатени electrode, анти - ' рѓа и анти - сиромашните контакт. ★ Автоматско исклучување функција, се заштеди енергија потрошувачка. ★ Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 8 - 12 часа.Спецификација : Мерен опсег : 0-199.9 GU Дипломирањето вредност : 1 GU Индикации за грешка : 2 GU Мерење на прозорецот : 10x20 плоштадот милиметри Проекција агол : 60°.

Особините

Measuring range:
0-199.9GU
Graduation value:
1GU
Indication error:
2GU
Measuring window:
10x20 square millimeters
Projection angle:
60°

Купувачите избираат и