.

.

USB 3,5 мм TTL Кабел за употреба со Дигитални Гајгер Шалтери од Сликите SI Inc.

USB 3,5 мм TTL Кабел за употреба со Дигитални Гајгер Шалтери од Сликите SI Inc.

DEN 2894.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

USB TTL Сериски Кабел овозможува лесно interfacing помеѓу КОМПЈУТЕР компјутерски софтвер и Сликите од Дигиталната Гајгер Контра уреди преку USB.USB TTL Сериски кабел за да обезбеди поврзување помеѓу USB и серискиот UART интерфејс на 5 V.ВКЛУЧУВА ВОЗАЧОТ CD со драјвери за Win7 и Win 98. КОМПАТИБИЛЕН со Слики SI Inc.Гајгер Graphing Софтвер (Софтвер не се вклучени).КОМПАТИБИЛЕН со Дигитални Гајгер Шалтери : GCA-07, GCA-07 W, GCA-06 и GCA-06 W GCA-03, GCA-03 W (Digital Гајгер Шалтери не се вклучени).USB/TTL Сериски Кабел.Овозможува конекција за податоци помеѓу ПОБЕДИ PC компјутер работи Слики SI Inc.'s Гајгер Graphing Софтвер (Софтвер Не е Вклучен) и Сликите од Дигиталната Гајгер Шалтери уреди (не се вклучени).Користи PC компјутер преку USB порт и податоци пристаништето на Гајгер контра.USB TTL Сериски кабел обезбедува поврзаност помеѓу USB и серискиот UART интерфејс на 5 V. 3.5 mm аудио џек влез/излез.Конектор конфигурација : совет - Tx D прстен - Rx D ракав - GND Кабел со аудио приклучок конектор со +5 V врз основа Tx D и Rx D сигнален Гајгер Graphing Софтвер НЕ се ВКЛУЧЕНИ.

Особините

Купувачите избираат и