.

.

Jacksing Безжична Тастатура, Заштеда на Енергија Тивка Тастатурата на Универзал за Компјутер за Таблети за PC

Jacksing Безжична Тастатура, Заштеда на Енергија Тивка Тастатурата на Универзал за Компјутер за Таблети за PC

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Безжична Конекција : Напредни BT технологија овозможува безжични конекции со работен опсег од 10 метри.Тивко : Удобно и тивко пишување, меко кажано, ниска копче копчиња донесе ново ниво на удобност на вашите прсти.Кратенка : Со помош на практични кратенките за копчињата, можете да ги контролирате апликација со само едно копче, а со тоа подобрување на работа ефикасност.Заштеда на енергија : универзален безжичен BT тастатура користи вграден во литиум батерија, која лесно може да се наплаќа преку USB кабел, и може автоматски да ги внесете режим на спиење за да се заштеди енергија.Support : Поддршка за i OS, за Android, за оперативниот СИСТЕМ и за оперативниот систем со BT функционираат заедно, компатибилен со таблети и лаптопи.Функција : 1. Support : Поддршка за i OS, за Android, за оперативниот СИСТЕМ и за оперативниот систем со BT функционираат заедно, компатибилен со таблети и лаптопи.2. Кратенка : Со помош на практични кратенките за копчињата, можете да ги контролирате апликација со само едно копче, а со тоа подобрување на работа ефикасност.3. Тивко : Удобно и тивко пишување, меко кажано, ниска копче копчиња донесе ново ниво на удобност на вашите прсти.4. Безжична Конекција : Напредни BT технологија овозможува безжични конекции со работен опсег од 10 метри.5. Заштеда на енергија : универзален безжичен BT тастатура користи вграден во литиум батерија, која лесно може да се наплаќа преку USB кабел, и може автоматски да ги внесете режим на спиење за да се заштеди енергија.Како да го Користите : Поврзете да BT да use Specification : Предмет Тип : Безжичните Keyboard Material : ABSBT Верзија : V3.0 Transmission Растојание : ≤10m Number на Копчињата : 102 Keys Battery : Литиум Battery Battery Капацитет : 300m Ah (Вграден)Боја : Silver System Поддршка : за IOS/за Android/за Windows/за OSNote : Мултимедиа Копчињата да Не Се Целосно Компатибилни со OS Систем Пакет Листа : 1 x Безжична Keyboard1 x Податоци Line1 x Прирачник за Корисникот .

Особините

Item Type:
Wireless Keyboard
Material:
ABS
BT Version:
V3.0
Transmission Distance:
≤10m
Number of Keys:
102 Keys
Battery:
Lithium Battery
Battery Capacity:
300mAh (Built in)
Color:
Silver
System Support:
for IOS/for Android/for Windows/for OS
Note:
Multimedia Keys Are Not Fully Compatible with OS System
Package List:
1 x Wireless Keyboard :
1 x Data Line :
1 x User Manual   :

Купувачите избираат и