.

.

15 Фаза Туш Филтер Кертриџ,Висока излезна Универзална замена на филтер кертриџ, Отстрани Хлорот Тешки Метали и Други Водотеците, VitaminC Вода Омекнувач Намалува Сува Ј

15 Фаза Туш Филтер Кертриџ,Висока излезна Универзална замена на филтер кертриџ, Отстрани Хлорот Тешки Метали и Други Водотеците,

DEN 719.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ви го ПРОЧИСТУВА ВОДАТА, КОНТИНУИРАНО ВАШАТА КОЖА – 15 фази на филтерот за да обезбеди вашиот туш со идеален вода за помек и чистење на кожата и косата.Витамин Ц 15 ФАЗА ФИЛТРАЦИЈА : Брзо, лесно и природно се елиминираат сите yuck во градот на вода, тврда вода и добро вода системи.На Витамин Ц ја храни кожата со природни moisturizers и минимизира кожата од сувост.Формулиран за да го одржи телото на природната PH вредност.Работи добро со топла и ладна вода.ЦЕЛОСНА КОМПАТИБИЛНОСТ : Универзална кертриџ Стандардна Големина 2.7 x 2.4 во , туш филтер може да биде инсталиран во секој дом .тоа го користи стандардна 1/2" нишка тип и Компатибилен со Било Туш Филтер на Сличен Дизајн.Во согласност ВОДА ПРИТИСОК : нашите високо-перформанси внатрешно вода филтер нема да ги намалат постоечките вода притисок за подобрување на плакнење.Но, ако имате голем број на водотеците, можеби ќе треба да backwash често да се избегне намалување на проток на вода.Бара замена еднаш во 4-6 месеци (~ 12 000 литри) во зависност од квалитетот на водата и фреквенција на употреба.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Инсталација трае само неколку минути и не се потребни алатки.Само отворете домување на туш кертриџ филтер, земете стари и да го замени со нов, и бидете сигурни дека за миење е во слотот кој е во внатрешноста на филтерот за да се избегне протекување.За да се отстранат сите на јагленова прашина build-up, дозволува водата да помине низ филтерот за 5-10 минути пред употреба.Уживајте во чиста вода за пиење!.

Особините

Купувачите избираат и