.

.

Audiopipe APMB-8 8 Инчен 1000W 8 Ohm Низок/Среден Бас Фреквенција Автомобил Аудио Звучници со 2 Инчен СУСАМ Глас Калем (2 Парчиња)

Audiopipe APMB-8 8 Инчен 1000W 8 Ohm Низок/Среден Бас Фреквенција Автомобил Аудио Звучници со 2 Инчен СУСАМ Глас Калем

DEN 909.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРО-АУДИО ПЕРФОРМАНСИ : Дизајнирани да обезбедат про аудио квалитет на звук во удобноста на вашето возило со 500 w MAX моќ, 250 w на RMS моќност, и 8-ohm отпорност. 8-ИНЧЕН MID-RANGE ЗВУЧНИЦИ : 8-инчен midrange возачот говорникот дизајниран да ви донесе звукот сте биле во потрага за со ниска/средна фреквенција способност.BUMPING КВАЛИТЕТ на ЗВУКОТ : 35-унца магнет со 2-инчен СУСАМ глас серпентина работат заедно за да ви даде bumping звук; Куршум прашина капа обезбедува висок квалитет, висока фреквенција на звук.ТРАЈНОСТ И ЗАШТИТА : Умре-фрлија алуминиум кошница, притисне хартија конус, и брановидни опкружувачки обезбеди подобрување на говорникот живот и подобрен звук.СПЕЦИФИКАЦИИ : Фреквенција одговор : 65 до 6.000 Hz; Чувствителност : 95 d B; Монтажа длабочина : 3.66 инчи; Количина 2. На Audiopipe APMB 8 Б 8 Инчен 500 Вати Ниска/Средна Фреквенција Говорникот надвор врши дури и на највисок квалитет на коаксијален midrange, ракување со повисоко ниво на RMS моќност со минимално нарушување.Во можност да се справи до 250 w на континуирана моќ, знам дека ова говорникот ќе обезбеди јасни mids не е важно она што стил на музика ќе се слуша.Тоа е умираат фрлија алуминиум кошница е дизајниран да ги тепа, иако ние се надеваме дека тие никогаш не треба да се.Земете на песни во вашиот возење да на следното ниво со Audiopipe APMB 8 Б 8 Инчен Јазик. 1 Понудата = 2 Звучници!.

Особините

Купувачите избираат и