.

.

UYBAG 2X 20W R7S LED Светилки 118mm Кул Бело 6000K Dimmable R7 Линеарна Сијалица Floodlight, 2000LM Eqv. 200W Халоген Светилка 220V-240V 360° Зрак Агол

UYBAG 2X 20W R7S LED Светилки 118mm Кул Бело 6000K Dimmable R7 Линеарна Сијалица Floodlight, 2000LM Eqv. 200W Халоген Светилка

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[360 Степени Brightness] : R7 S 118mm LED сијалица, со 1x COB LED, 2000 LM, светла боја Кул бело 6000 K-6500 K со 360 степени светлина дифузија агол.Стаклото школка осигурува добра светлина трансмисија.Се користи за да го замени на халоген светилка за на ѕид светлина. [Energy saving] : LED R7 S LED 118mm 20 W заменува 200 W халоген молив светилки.Намалување на потрошувачката на енергија од страна на повеќе од 90% и намалување на сметките.Ниски трошоците за одржување и кои може да се намали на проблеми на чести светилка замена. [Безбедност и Екологија] : Ова 20 W R7 S 118mm тенок сијалица е Dimmable и Тоа е компатибилен со повеќето нежните.Без олово или жива.Без УВ или IR.Без бучава или треперење.За таванот светилка како замена за халоген сијалица. [Трајни Квалитет] : Мала големина (Ø16x118mm), лесно да се инсталира. 50.000 часа животен век, помал топлина е побезбеден од блескаво сијалица.Може да се користи како мини проекција светилка за да додадете контакт на слава во вашата соба. [Апликации] : LED R7 S J118 е идеален за дома осветлување (ѕид светла, уличните светилки, таванот светла, итн.), продавница прозорец осветлување, ноќта безбедност осветлување.Се користи како мала центарот на вниманието, декоративни градина / двор / тревник осветлување (опремен со заштита).Двојно чело линеарна сијалица, исто така, работи во подрум, гаража, простор за складирање.Пакет : 2 * R7 S LED Светло Bulb Specification : Димензија : 16 * 118mm Power : 20 WInput Напон : 220 V-240 VLumen : 2000lm Light Боја : Кул бело 6000 K-6500 KDimmable : yes Light Зрак агол : 360 degree CRI : 80+Светилки База : R7 SLamp облик : J118 T3 Lifespan : 50000 hours Material квалитет : Керамички + glass LED Број : Кристал Чип Sapphire КОЧАН Светилка Beads Start време : инстант on Application : Замена за Традиционалните халоген двојно-заврши цевки.Главно се користи во затворен апарати за домаќинство осветлување, ноќ осветлување, рекламирање, плакета за осветлување, пејсажи осветлување, хотел осветлување, изложбен Салон осветлување, работилница осветлување, паркинг осветлување, гаража осветлување, облека продавница за осветлување и други прилики, широко се користи.Answer : ___________________________ Note : 1.Ова е Dimmable Уред, Може да се Компатибилни Со сите Видови на Затемнување Прекинувачи/Тела/Системи, ве Молиме да Обрнете Внимание Пред да се Направи Купување.2.Ве молиме проверете ги спецификациите на производот внимателно пред да нарачате да се осигура соодветно одговара.3.Не расклопување било светилки со себе.4.Бидете сигурни да го намали исклучете пред почетокот на инсталација за да се избегне лична повреда.

Особините

Dimension:
16 * 118mm
Power:
20W
Input Voltage:
220V-240V
Lumen:
2000lm
Light Color:
Cool white 6000K-6500K
Dimmable:
yes
Light Beam angle:
360 degree
CRI:
80+
Lamp Base:
R7S
Lamp shape:
J118 T3
Lifespan:
50000 hours
Material quality:
Ceramic + glass
LED Number:
Crystal Chip Sapphire COB Lamp Beads
Start time:
instant on
Application:
Replacement for Traditional halogen double-ended tubes. :
Mainly used in indoor household lighting, night lighting, advertising, plaque lighting, landscape lighting, hotel lighting, Showroom lighting, workshop lighting, parking lot lighting, garage lighting, clothing store lighting and other occasions, widely used. :
1.This is Dimmable Device, May Compatible With Any Kinds of Dimming Switches/Fixtures/Systems, Please Pay Attention Before Make Purchase. :
2.Please check the specifications of the product carefully before ordering to insure a proper fit. :
3.Do not disassemble any bulbs by yourself. :
4.Be sure to cut the power off before beginning installation to avoid personal injury. :

Купувачите избираат и