.

.

DTECH FTDI USB да TTL Сериски Адаптер 3.3 V Грешки Кабел 6 Pin Женски Приклучок Насловот UART IC FT232RL Чип за Windows 10 8 7 Linux, MAC (3-Метар, Црна)

DTECH FTDI USB да TTL Сериски Адаптер 3.3 V Грешки Кабел 6 Pin Женски Приклучок Насловот UART IC FT232RL Чип за Windows

DEN 395.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

3m FT232 USB да TTL сериски адаптер 3.3 V (6 pin 0.1" теренот женски приклучок насловот) се поврзува уреди со 3.3 V логика ниво UART сигнали интерфејс за лаптоп преку USB порта.Вистински FT232 RL чип модул е сместен во USB 2.0 тип На маж терминал за пошироката компатибилност и поддржува сигурен пренос на податоци стапки. 3-метри долго FTDI USB да TTL сериски кабел 3 V3 (6 начин излези) обезбедува пристап до Tx, Rx, РТС#, CTS#, VCC (5v) и GND (моќ линија дава 5 V и податоци сигнал е во 3.3 V).FTDI чипсет на PCB одбор е да се конфигурираат внатрешни EEPROM и UART сигнали може да биде индивидуално превртена со конфигурирање на EEPROM. 6 pin насловот сериски TTL да USB, serial conveter мозок е компатибилен со Windows 10, 8, 8.1, 7 (32, 64-bit), 2008/XP/Vista/CE, Mac OS, Linux 2.4 и поголема; идеален USB 2.0 грешки кабелот за Добавувачот ID повторно пишување, рутер, GPS, set top box, предавател, флеш firmware-от на хард диск, итн. 3-метри FT232 RL FTDI USB да TTL сериски адаптер кабел за 3.3 V логика ниво сериска комуникација Таа е изградена со FTDI FT232 чип, FTDI е член на кралското семејство-бесплатно VCP се овозможи комуникација како стандард COM порта и D2 XX 'директни' возачи обезбеди DLL аpplication programming јасnterface; голем конверзија на податоци се користи за да се сретне со вашите потреби на дебагирање, подигнете-вчитување, програмирање, итн.ЗАБЕЛЕШКА : Ако за било која инсталација или употреба прашања, ве молиме ни e-mail или можете да ги преземете драјвер и упатство за користење на FTDI официјалната веб-страница На оригиналниот FTDI чип е вграден во апликацијата за USB-НА крајот; 6 начин 0.1" header конектор со VCC (5 V моќ) и GND (земјата), како и RXD, TXD, РТС и CTS на 3 V логика ниво.Апликации : Надградба Наследство периферни уреди за да USB Интерфејс Микроконтролерски UART или I/O, FPGA / PLD да USB Замени MAX232 тип ниво shifters овозможувајќи за директно поврзување на производи за да КОМПЈУТЕР за Индустриска Контрола / USB Софтвер / Хардвер за Енкрипција Dongles Карактеристики - I/O иглички на FTDI USB, serial адаптер жица се конфигурирани да работи на 3 V3 логика ниво - Целиот USB протоколот се ракува со електроника во кабел; - UART интерфејс поддршка за 7 или 8 податочни битови, 1 или 2 стоп битови и чудни / дури и / mark / space / нема рамноправност; - пренос на Податоци, цени од 300 до 3 M baud rate во TTL нивоа; - Целосно assisted хардвер (РТС#/CTS#) или X-On / X-Исклучите софтверот handshaking; - Внатрешна EEPROM со корисниците за запишување област; - напон доаѓа од USB автобус, ниту надворешно снабдување со потребен; - UHCI / OHCI / EHCI домаќин контролер компатибилен Специфични Интерфејс : USB 2.0 тип На Маж Порта ; 6 pin Женски Приклучок Насловот Поддржува Windows 2008 година, XP и XP 64-битна, Vista и XP 64-битна, CE 4.2, 5,0 и 6,0; Windows 7, 8, 8.1, 10 (32 и 64-битни); Mac OS 8/9 , OS-X; Linux 2.4 и поголема Она што се Вклучени 1 x USB да Сериски TTL Ниво Конвертор-Кабел 1 x Прирачник за Корисникот.

Особините

Купувачите избираат и