.

.

Sony DSC-W730 16.1 MP Дигитална Камера со 2.7-Инчен LCD (Сребро) (СТАРИОТ МОДЕЛ)

Sony DSC-W730 16.1 MP Дигитална Камера со 2.7-Инчен LCD (Сребро) (СТАРИОТ МОДЕЛ)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

1 милиони точки, можете да се создаде прекрасен, фото-квалитет отпечатоци до A3+ (13x19") големина или сечење на вашите слики и уште дојде далеку со висока резолуција снимки.Збогум Заматени Фотографии Не' нека не-толку-сигурна рака да ве спречат да фотографирате моментот.Трансформира обични фотографии во шарени уметнички дела со Поп Боја, или да направи вашиот lfocal точка поп со Делумен ефект на Боја.Убавината Ефекти им овозможува на уредувањата на кожата на ѕвонење, мазнење на кожата, сјај за отстранување, око проширување, и избелување на забите.Тоа е лесно да се примени ефекти, а резултатите се едноставно прекрасни.Камерата се справува со остатокот, снимање повеќе слики при високи брзини, тогаш беспрекорно крои ги заедно за да се создаде една континуирана слика.Можете исто така да се подобрат вашите слики со вграден ефекти, кои го прилагодите тонот на кожата и текстура или дури и ги избелуваат забите.Од Производителот Лесно се направи полесно.7" (230 K точки) Јасна Слика™ LCD дисплеј Дарежлив 2.Едноставно притиснете го Smile Shutter™ копче и камерата не на одмор.1 Мегапикселна Плус 8x Оптички Зум Steady Shot™ слика за Стабилизација MP4 720p HD Филм Режим моќен 16.И со 8x зумирате, може да се фати чист, јасен одблизу – совршен за патување фотографии и спортски настани.1 ПРАТЕНИК image sensor, сликање со висока резолуција на сликите со врвен контраст и јасност надолу за да ги најдобрите детали.Убавината Ефекти можат да бидат во комбинација за понатамошно зголемување на сликата.Напредни Flash осветлува далечни предмети за убаво осветлени фотографии.Со 8x оптички зум, 16.Креативни снимање со Слика и Убавина effects Picture Ефект додава едно ново ниво на изразување на фотографиите, што обичните пејзажи и портрети дојде на живот со heightening расположение и потенцирање одредени атрибути.Искористете ги предностите на сите технологијата без да остават Авто мод.Откако префрлени на вашиот компјутер, можете лесно да испратите вашите медиуми, популарна фото и видео-споделување на датотеки веб-сајтови, како што се Photobucket® и You Tube TM.Интелигентен Автоматски Режим за Разлика од традиционалните авто режим, Интелигентни Auto (i Auto) владата мисли за вас, признавајќи сцени, осветлување, се соочува со, и го прилагодува поставките резултира со јасни слики, се соочува со природни тонот на кожата и помалку се нејасни.Напор Ефекти Retouch слики со Убавина Ефекти – подобрување на кожата на ѕвонење, отстранете сјај и флеки, избелуваат забите, и повеќе.1 мегапикселна CCD сензор помага да снимите прекрасни слики со врвен контраст и јасност надолу за да ги најдобрите детали.Во 720p AVI филмски режим, можете да снимате 1280 x 720 HD филмови на 30 fps за висок квалитет на клипови совршен за гледање и уредување на вашиот Mac® или PC, или качувањето на сајтови како Facebook® и You Tube™ (интернет-поврзан компјутер е потребно).Подобрат вашите слики со вграден ефекти, кои го прилагодите тонот на кожата и текстура, или дури и ги избелуваат забите.Направи HD филм магијата Пука и споделување на HD филмови со леснотија (евиденција во 29-минутни сегменти). 2-начин Активниот Режим коригира за двете вертикална и хоризонтална движење.Ако ви се допаѓа ретро фотографии, ќе ви се допаднат Играчка Камера .Панорамски Фотографии до 360° Употреба Sweep Panorama mode да се воодушевувачки панорамски снимки до 360 степени.Оптички Steady Shot™ слика Стабилизација со 2-начин Активни Mode Sony е Активен Режим на слика стабилизација ви дава слобода да се пука филмови дури и при одење или трчање.1 ПРАТЕНИК фотографии и убаво-детален HD видеа.Technology Pixel Моќ Со 16.Снимајте на вашиот видео во 720p HD Филм mode1.На 8x зум Carl Zeiss® Vario Tessar леќа ви помага да добиете многу поблиску до своите поданици.Ова значи дека убава насмевка може да биде заробен, со поставки оптимизиран за одредена сцена, дури и во тешки услови, како што се самрак и backlighting.Оптички Steady Shot Слика стабилизација со 2-начин активниот режим.Креативни снимање со Слика и Убавина ефекти.

Особините

Купувачите избираат и