.

.

Renegade GK Eclipse Професионални Фудбалски Голман Ракавици со Microbe-Стража (Големини 7-12, на Ниво 5) Про-Onda Fingersaves & 4+3ММ EXT Контакт Зафат | Голман Ракавици за Елитата Игра | Седиш

Renegade GK Eclipse Професионални Фудбалски Голман Ракавици со Microbe-Стража (Големини 7-12, на Ниво 5) Про-Onda Fingersaves

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДОВЕРЕНИ од СТРАНА на ИГРАЧИТЕ и НА ДОБРИТЕ : RGK ракавици се дизајнирани за да се изврши и изграден за да трае.Од јануари 2021, на Eclipse ракавица серијата имаа повеќе од 485 рејтингот & коментарите во просек 4.6 Ѕвезди во сите модели.Ова вклучува 382 ПЕТ ѕвездички рејтингот.Renegade GK, исто така, е службен GK ракавица на двете NPSL и WPSL, кои се најголемите професионални фудбалски лиги во U. S. ПРОФЕСИОНАЛНО НИВО : новиот RGK Eclipse серија е нашиот 1 навистина pro-ниво голман ракавици.Овие ракавици беа дизајнирани од земјата нагоре користење на повратни информации од ујп голманите во комбинација со најдобри материјали и градежни методи ние го познаваме.Ние не сме тврдат дека тоа е најдобриот ракавица на пазарот, но ние ќе го стави тоа до против било конкурент во глава до глава.PRO-НИВО на КОНТРОЛА ПЕРФОРМАНСИ & КОНТРОЛА : Сите Eclipse ракавици користиме високо-перформанси германски EXT Контакт Зафат латекс, кој е стандарден за професионално ниво голман ракавици.Овој плус други надградби како напредно дланка, 180° палецот заврши, и пред-arched дланка, веднаш да се подобри зафат и топката контрола.ВОДЕЧКИТЕ СИГУРНОСТ ЗАШТИТА : На Eclipse е сложено 4+3ММ латекс дланки и 6 MM breathaprene backhand со покрена инјектира гума сртови обезбеди дополнителни влијание заштита, а neoprene ткаенината и 6 CM 360° Duratek рака даваат одлични зглоб поддршка.СУПЕРИОРНА ВРЕДНОСТ & УДОБНОСТ : се обидовме да се спакуваат како многу вредност во секој RGK ракавици без оглед на игра на ниво, додека се обезбеди дека тие се удобно.На Eclipse е breathaprene unibody дизајн обезбедува одлична форма одговара, максимална breathability, додека единствена продолжен дланка дизајн puller ги прави лесно да се стави на.Duratek Латекс Прст Wraps Latex Прст Gussets180° Палецот Wraps Ability да Додадете Fingersaves*. * RGK Ендо-Onda Про fingersaves мора да се купи одделно. 4+3ММ Композитни Breathaprene Body Injection Гумени Украсениот Гребени & Logo Sublimated Вбризгување на Печатење.Продолжен Дланка со Puller6 CM Dura-Onda Латекс Straps Elastic Завој Slits Rubber се Повлече Табови. 4+3ММ германски EXT Контакт Зафат latex Evo-Негативни Cut Pre-Arched Дланка.

Особините

Купувачите избираат и