.

.

RUNBO Базен Тест Ленти 7-во-1 (100 Count), Квалитетот за Тестирање Ленти - Едноставен и Лесен - Тест Слободен Хлор, Вкупно Хлор, Бром, Вкупната Тврдост, Вкупно Alkalinity, pH и Cyanuric Ки

RUNBO Базен Тест Ленти 7-во-1 (100 Count), Квалитетот за Тестирање Ленти - Едноставен и Лесен - Тест Слободен Хлор, Вкупно

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

7 ПАРАМЕТРИ во 1 ЛЕНТА - Идеален за Базени, Спа, Топла Када, Џакузи.Тест Слободен Хлор, Вкупно Хлор, Бром, Вкупната Тврдост, Вкупно Alkalinity, p H и Cyanuric Киселина.БРЗО и ЛЕСНО ТЕСТИРАЊЕ : Само едно потопување во вода за 2 секунди.Отстранете ја и задржете ја лента хоризонтална положба за 30 секунди, споредете ги со боја шема на шише за да добиете точни резултати за вашето квалитетот на водата.Не-крварат точни влошки за секој тест се држиме достави јасни резултати.ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ РЕЗУЛТАТ : Не треба да се тресат лента после потопување во вода, секој тест ленти е направен од висок квалитет на влакно хартија што овозможува инстант и сигурен резултат на базен, спа, hotbath.Долгорочно СКЛАДИРАЊЕ : 100 ленти вкупно. 50 во Шише. 50 refills во запечатен влага-доказ фолија кеса за да се обезбеди ленти може да се чуваат за 2 години.ТЕСТ РЕДОВНО : Тоа е важно да се тестираат вашите базен или спа често за да се задржи водата, свежо и блескаво чисти.Тест вашиот базен и спа минимум два пати неделно.Ве молиме контактирајте со поддршка за корисниците за било какви прашања.RUNBO Co., Ltd.беше основана во 2017. Тоа е научна и технолошка иновација претпријатија од областа на истражување, развој, производство и продажба на хемиски тест ленти.Досега, на производи се извезуваат во 28 мејнстрим земји со Европските и Американските пазари, како и на јадрото и да се освои довербата на стабилна клиенти од целиот свет.Runbo 7 во 1 базен & спа тест ленти се лесни за употреба тест за полнење за вашиот базен и спа.Една лента, се врши седум важно тестови.Со лесно да ги прочитате боја шема и упатство за корисникот, ќе знаеш вода е вкупната тврдост, вкупно хлор, слободен хлор, бром, p H, вкупно alkalinity и cyanuric киселина нивоа во рок од една минута.Овој производ е погоден за базен, спа, топли кади.Важно е да ги тестираат вашите базен и спа често за да се задржи водата, свежо и блескаво чисти.

Особините

Купувачите избираат и