.

.

Caputo Lievito Активен Сув Квасец Пакување од 3 (3.5 Унца Лименки) произведено во Италија - со Совршен 00 Брашно, 3 Канти

Caputo Lievito Активен Сув Квасец Пакување од 3 (3.5 Унца Лименки) произведено во Италија - со Совршен 00 Брашно, 3 Канти

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Три Може Вредност, Активен Сув Квасец совршен во комбинација со Caputo 00 Брашно - Направени во Италија, Глутен-Слободни.Antimo Caputo создал овој производ како одговор на проблемите со свеж квасец причини кога се прават пица, леб, и повеќе.Рок на траење е исклучително ниска за свеж квасец, и сила може да се разликуваат неверојатно.Caputo тогаш создаде совршено решение по студирањето пица одлуки и тесто готвач потреби - Без хемикалии, долг рок на траење.Caputo Квасец е природно глутен-слободни и затоа се погодни за сите препарати кои не се.Caputo Квасец има одредени fermentative моќ, има сигурни и мерливи сила, турка со текот на времето и не колапс.Покрај тоа, таа умира целосно во 58 ° C за разлика од хемиски мувли кои, за разлика од уривање ако се остави да ферментира премногу, не умре за време на готвење, предизвикувајќи варење замор.Италијански квасец, од избраниот акции, со продолжена fermentative моќ што ја турка со текот на времето и е погодна за долги leavening.Исто така се хранат со природен италијански меласа, кои, исто така, дава пријатен вкус на квасец себе.Квасец е сува и активни, тоа мора да се додаде директно на брашно и во смисла на заштеда на тоа мора да биде утврдено дека дозата одговара на ½ - ⅓ од онаа на свеж квасец.Сушен квасец на Il Mulino ди Наполи, Caputo е на 100% италијански Saccharomyces Cerevisiae тип и се добива исклучиво од италијански меласа : таа има висока fermentative моќ и е идеален за изработка на мека doughs со неспоредлива вкус.Лесен за употреба, се држи добро, и трае подолго, и го спречува отпад : трета е доволно.Antimo Caputo Lievito Активен Сув Квасец е италијански-направени квасец дека има многу подолг рок на траење од свеж квасец.Caputo Сув Квасец е исто така се користи во глутен слободни јадења и е многу полесно на дигестивниот систем.

Особините

Купувачите избираат и