.

.

Чеша Сирење Маркери, Chalkboard Сирење Етикети (3.5 x 2, 10 Парче Сет)

Чеша Сирење Маркери, Chalkboard Сирење Етикети (3.5 x 2, 10 Парче Сет)

DEN 384.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Сирење Маркери : Дали сте служат остри cheddar, gouda, ricotta, бибер џек, brie, моцарела, или gorgonzola сирења, овој сет од 4 креда сирење маркери и 4 штандови ќе се обезбеди вашите гости брзо може да се идентификуваат нивните мезе избори.Chalkboard Етикети : На чеша сирење labels може лесно да се чистат и се користи за повеќе прослави.Сигурен Квалитет : се Должи на високиот квалитет на чеша материјал, етикети може да се пристигне со мали гребнатини; да се исчисти, едноставно да се избрише со влажна крпа.Големината и Димензии : Секој сирење етикета мерки 3.5 x 2 x 1.6 инчи; совршено големина за charcuterie одбор или на издржување на послужавник.Она што се Вклучени : Вклучува 4 етикети, 2 парчиња креда, и 4 стои; 10 парчиња вкупно.Користете го нашиот сет од 4 чеша етикети за сирење на вашиот мезе на маса или charcuterie одбор за претстојните свадба прием, housewarming страна, или на роденденската прослава.Секој chalkboard етикета мерки 3.5 x 2 x 1.6 инчи и е направен од лесен-за-чист запис материјал кој ви овозможува да повторна употреба на cheeseboard етикети за повеќе претстојните прослави.Ве молиме имајте во предвид : се должи на високиот квалитет на чеша материјал, чеша labels може да се пристигне со мали гребнатини.Да се исчисти, едноставно да се избрише со влажна крпа.

Особините

Купувачите избираат и