.

.

Вгнездени Грав Зен Вреќа - Нежно Пондерирана Спиење Вреќи | Бебе: 0 До 24 Месеци | Памук | Help Новороденче/Доенче Swaddle Транзиција | 2-Начин Патент | Машина Перат

Вгнездени Грав Зен Вреќа - Нежно Пондерирана Спиење Вреќи | Бебе: 0 До 24 Месеци | Памук | Help Новороденче/Доенче

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Памук.Машина За Миење.ПОМОГНАТ на ВАШЕТО БЕБЕ да СПИЈАТ - Нашето нежно пондерирана Зен Вреќа имитира притисок на вашето бебе да се чувствува кога се одржи од вас.Помагање на бебињата за да се само да ги смири & спиење во текот на ноќта кога не е во вашите раце.Родителите извештај за подолго спиење во 1-3 ноќи.НАПРАВЕНИ ЗА БЕБИЊА СИТЕ ОБЛИЦИ, ГОЛЕМИНИ & ФАЗИ (на ВОЗРАСТ од 0 ДО 24 МЕСЕЦИ) - Дали сте во потрага за транзиција од swaddle или развојните промени се предизвикува уназадувања, стави овие прекини при спиење на кревет со Зен Вреќа.ПРОИЗВОД INFO - На Зен Вреќа Класичен е направен од 100% Памук и има TOG оценка на 0.5, што ја прави совршена за сестрана удобност.За да дознаете повеќе за губење на дистрибуција, големини, се грижи инструкции ве молиме да го проверите производот слики.ВАЖНИ КАРАКТЕРИСТИКИ - Безбедна за сите спијат видови (назад/страна/стомак прагови). 2-начин патент систем овозможува лесно пелена промени.На погоден за носене ќебе со прилагодливи рамо прилепува расте со бебето.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА Ако во било која точка во времето за било која причина - вие треба да бидат незадоволни со Зен Вреќа - не двоумете се да контактирате со нас.Ние нудиме прилагодено совети да ви помогне!.ДИЗАЈН Вашиот смирувачко допир може да сигнал удобност, безбедност и љубовта вашето бебе, овозможувајќи им да се смири и да спијат мирно.Врз основа на медицински докажани предности на допир, на Зен Вреќа вклучува лесно пондерирана областа на градите кој го дава чувството на caregiver е дланка.Родителите кои ги користат Зен Вреќа велат дека нивните бебиња се дојде до два дополнителни часови на ноќното спиење во рок од 1-3 ноќи.ДВЕ НАЧИН ПАТЕНТ СИСТЕМ Две патентите се отвори и затвори речиси целиот периметар на Зен Вреќа, изработка на средината на спиење пелена промени бриз.Овој дизајн, исто така прави да се стави на и полетување овој сон вреќа супер лесно, па дури и со само една рака достапни.ГОЛЕМИНАТА Доаѓа во 0-6 месеци (7-18 кг, 21-30 инчи), 6-15 месеци (16-26 lbs, 26-33 инчи) и од 15 до 24 месеци (26-36 lbs, 31-38 инчи).Прилагодливи рамо прилепува дозволи за сит се вклопуваат.МАТЕРИЈАЛ Направен од 100% луксузно мека памучна за вашето бебе е нежна кожа, тоа е за миење и фен безбедно.Просечна подлога е исполнет со не-токсични поли зрнца, исто како и вие да се најде во детските полнети играчки.БЕЗБЕДНОСТ На Зен Вреќа надминува стандардите за безбедност.Таа ги има положени сите задолжителни и неколку доброволно тестови.Сите материјали се BPA, токсични и Phthalate слободни.ВАШАТА ПРИКАЗНА Е НАШАТА ПРИКАЗНА, Ние знаеме дека донесувањето на новиот бебе дома е прекрасен..и малку анксиозност индуцирачки!Има толку многу да открие за да се грижат за вашиот нов малку еден.Тоа е природно да се чувствуваат моменти на неизвесност, како ќе го научите вашето бебе плаче облини, навики во исхраната и спиењето.Секој член на Вгнездените Грав тим доживеа радости и предизвици, темелите и солзи кои доаѓаат со одгледувањето на мали деца.Тоа е тоа од прва рака искуство што ни води до создавање на Зен Вреќа.Вашата приказна е нашата приказна.

Особините

Купувачите избираат и