.

.

Месо секира, Малку се Готви 8 инчен секира нож, од не ' Рѓосувачки челик месар нож, нож за Зеленчук за Домашна Кујна и Ресторан

Месо секира, Малку се Готви 8 инчен секира нож, од не ' Рѓосувачки челик месар нож, нож за Зеленчук за Домашна Кујна и

DEN 623.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Малку се Готви Предност : се Приклучат На Модерната Градината во Стилот на Работилници, Со Серија од најнапредните Опрема и Технологија.Премиум Челик : Ова Секира нож е токму фалсификувани од страна на Висок квалитет на германски висока јаглерод 4 CR13 Mov нерѓосувачки челик, да се осигура нејзината отпорност на абење, издржливост, отпорност, дамка отпор и најдобри механички сопственост.Ергономски Нерѓосувачки челик се Справи со : месо секира е дизајниран за анти-лизга, анти-замрзнување и фирма за контрола и избегнување на штети на вашата страна.Да се направи повеќе професионални и минимизираат било замор, по држи постојано за подолг период, месо се справи со нож ви обезбедува безбедна удобен зафат, не е лесно да се лизга, здрав и работната енергија.Мулти-цел Секира : цел да се повеќенаменски Кинески готвач нож за професионални апликации и може да се користи за вашата дневна кујна задачи, ова трајни ножот е остар жилет и ласерски-тестирани нож без никаков напор рифови, minces, парчиња и dices.Таа е погодна за двете дом и ресторан кујни.Она што Ќе Добиете : 8 Инчен Про Месар Нож, се грижи слободен 12-уста, и пријателски услуги на клиентите.Малку се Готви е основана во 1995 година, серија на ножеви на нашиот бренд не само следеше супериорен традиција на Ножеви индустрија, но, исто така, е continus да се бараат иновации и формираа бренд ефект веќе.По континуираниот напор за многу години, со принципот на "КВАЛИТЕТОТ на ПРВО место", ние сме биле секогаш се фокусира на производот развој и дизајнирање, производство, како и маркетинг за да се обезбеди од клиентите со високо-квалитетни производи и задоволување на услугата. "Да се биде пионер кој води на модните трендови на кујнски ножеви, и ја нагласува елегантна атмосфера на нашата кујна" и ќе бидат наша постојана цел.Ова месо секира минува низ месо лесно.Тоа е исто така погодно за сечење, mincing, режење, и dicing.Со неверојатно остри и тешки ножот, не само што може овој секира се добие преку најтешките месо, тоа е способен за казна прецизно сечење, како што се отстранување на кожа од риба.Овој хеликоптер нож како голем центар алатка во кујната дизајниран за лесно да се исецка и намалување на разни коски како и големи, тешко овошје и зеленчук.Таа има ни донесе многу погодности во сечење работи. 8" е совршена должина за секира нож кој ви дава пргав контрола.

Особините

Купувачите избираат и