.

.

Намалување Отпорни Ракави Ниво 5 Заштита,Рака Безбедност Ракав Cutproof за Garding

Намалување Отпорни Ракави Ниво 5 Заштита,Рака Безбедност Ракав Cutproof за Garding

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Најлон. 【Трајни и удобно】 : Re Haffe намали отпорни рака guard не е премногу тешко, Без лизгање,Многу издржливи, дише и лесни,На посебна високо еластична најлон може да се вклопи во вашата рака, па добро, така и нашата рака ракави може да се користи за многу прецизна работа. 【Високи Перформанси Заштита】 : Лост 5 анти-намалување на заштита одобрени од EN388 стандард,Анти-абразија,Иритации на Кожата.Многу добра одбрана за вашиот amrs и зглобовите кои можат ефикасно да ја заштитите вашата оружје во многу прилики, како што Градинарство Работа, Металуршки Рударство, Месо Поделба,Стакло ракување, Ѓубре Сортирање и каде треба арм заштита. 【Палецот Дупки Дизајн】 : Ергономски дизајн на оваа намали доказ ракави ќе им даде на вашиот оружје безбедна и сит се вклопуваат,Тие го задржи вашето оружје во сува и вирус бесплатно за вас да се носат за долго време, без потреба да се ре-прилагодите или отстраните. 【Една Големина Одговара на Сите】 : Лесно и лесно исклучен; Ова безбедност рака ракави, со 18" која може да покриваат речиси целиот грб, Ширина на ракавите се посебно дизајнирани со лабава плетење ( 5.0 инчен Ширина), која може да се избегне силно чувство за луѓето со големи лактите;. 【Она што Може да се Добие】 : Еден пар на анти намали ракави, со СИВА боја, која ќе биде вашата долго време партнер; Ние нудиме 3 месеци замена или пари назад, ако било кој квалитет на прашањето и 8-12 часа(во работни денови) се одговори за секој по продажба на serviece; КУПИ И да се ЗАШТИТИ ВАШИОТ ОРУЖЈЕ ОД СЕГА па НАТАМУ;.Материјали на заштитна рака ракавите се удобно, дише, трајни, флексибилни, повторното користење, како и lightweighted;.Безбедност ракави, со Ниво 5 Анти-Сечење Заштита, анти-статички,абење отпор, опрема отпор, нож отпорни. 18" долги ракави, се речиси одговараат за целосна рака долго за подобро ги штити на твоите раце.Ширина на Ракавите specail подобрување на повеќе лабава да се исполнат бара од луѓе со поголема оружје.Намалување Отпорни Ракави, со Палецот Дупка за да се обезбеди тоа секогаш ќе остане во право место, и ветување раце работа flexiblely без никаков напор.Лесно Миење : Мека и перат само како нормални крпа; миење на рацете или машина за перење вашиот избор.вода што не надминува 140℉ (60°C).Перат само како нормални крпа;.Миење на рацете или машина за перење,.Вода што не надминува 140℉ (60°C).SAFTY СЕКОГАШ ДОАЃА НА ПРВО МЕСТО!!.Не дозволувајте вашите раце полни со dangours и во unsafty состојба;.Re Haffe Рака ракав заштитник може да се заштити вашиот грб далеку од штета од било какви остри предмети, како што се dagger, триаголен Scraper, дрво, стакло, Камен, итн.Тоа е многу издржливи, со добра опрема-отпор и солза-отпор перформанси; Веруваме дека тоа ќе биде вашата долго време партнер од подолу предности : .Материјали на заштитна рака ракавите се удобно, дише, трајни, флексибилни, повторното користење, како и lightweighted; Безбедност ракави, со Ниво 5 Анти-Сечење Заштита, анти-статички,абење отпор, опрема отпор, нож resistant18" долги ракави, се речиси одговараат за целосна рака долго за подобро ги штити на твоите раце Ширина на Ракавите specail подобрување на повеќе лабава да се исполнат бара од луѓе со поголема arms Cut Отпорни Ракави, со Палецот Дупка за да се обезбеди тоа секогаш ќе остане во право место, и ветување раце работа flexiblely без никакви тешки Лесно Миење : Меки и се перат само како нормални крпа; миење на рацете или машина за перење вашиот избор.вода што не надминува 140℉ (60°C).Име на производ : Намалување Доказ Ракави, со Палецот Дупка.Главен Материјал : HPPE(Полиетилен со Висока Јачина + Најлон + Spandex).Боја : Сива Боја.Должина : 18 инчи(45cm).Ширина : 5.5 инчи (14cm).Намали Отпорот одделение : 5 ниво. Оперативен температура : помалку од 100degree.Пакет : 1 Пар & 2 Пар за Избор.

Особините

Купувачите избираат и