.

.

НАТОПИ & GO Базен Тест Ленти - 125 Базен Ленти по Тест за Полнење. Спектар-Водена и Боја-Поправена Резултати. Лесен-за-Користење, Инстант Тест Базен Хемикалии и Базен во

НАТОПИ & GO Базен Тест Ленти - 125 Базен Ленти по Тест за Полнење. Спектар-Водена и Боја-Поправена Резултати. Лесен-за-Користење,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Отворен 7 во 1 Базен тест за полнење за базен, спа и топла када со директна изложеност на сончева светлина и користи стабилизатор или Cyanuric Киселина.Тест за p H, alkalinity, слободен хлор, вкупно хлор, вкупно бром, калциум цврстина и cyanuric киселина.Супер Лесен и Сигурен Инстант и точни базен хемиско тестирање за полнење, боја-поправена и опсег-водени базен хемикалии тестирање резултат.Само Натопи & Go.Се работи за Spa & Топла Када Вода тест ленти за топла када што се температура калибриран за топла вода, работи совршено на температура од 104°F / 40°C или потоплите.Работи совршено како спа тест ленти.Saltwater Базен Тестирање Бескомпромисен хемиско тестирање на ефикасноста за saltwater базени, резултатите да бидат исти за слатководни и saltwater базени. 125 Базен за Тестирање Ленти се Доволни базен вода тестери за вас да ги тестираат секој ден, цело лето долго, со само еден базен на вода тест за полнење.Отворено базени бараат најмногу внимание за својата отвореност и изложеност на различни елементи на природата.Проверете ги дневните да се обезбеди хемиски параметри остане во опсег. 7-во-1 е идеален за ваквите базени.Тест почесто со зголемената употреба за да се обезбеди продолжение на водениот баланс за вашиот базен, спа или топла када.И 5-во-1 и 7-во-1 одговара и за тестирање.НАТОПИ & GO стои цврсто зад нашите луѓе и производи, и ние секогаш се стремиме да се подобри вашиот производ искуство, кое е токму причината ние сакаме да се донесе на вашето внимание на потенцијалните прашања често како резултат на неправилна употреба на базен тестирање ленти, па може да се избегне нив заедно.Споредете резултат во рамките на предложената временска рамка (читање, во рок од 30 секунди), и имајте на ум дека резултатите се наменети да бидат спектар-водени.По полагање на базен тест ленти за излез на вода, нежно записници или тресете исклучување на прекумерната вода на лента.Избегнувајте над вителот или примена премногу сила користење на ленти во вода, едноставно Натопи & Go.

Особините

Купувачите избираат и