.

.

uxcell 3.94-инчен Крути Цевки Рака, 2 Дупки Цевка Ремени 201 од не ' Рѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме 4pcs

uxcell 3.94-инчен Крути Цевки Рака, 2 Дупки Цевка Ремени 201 од не ' Рѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме 4pcs

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : Одговара на Цевки со Дијаметар : 100mm / 3.94"; Рака Ширина : 18mm / 0.7"; Рака Должина : 142mm / 5.6"; Боја : Сребро на Ѕвонење.Примена : Широко се користи во молк, напојување и други цевковод врска, одредување на сите видови на цевководи на дрво, ѕидарија, или слични површини.Употреба : одберете ја соодветната внатрешна висина на цевка менгеме според OD на цевка, се утврди дупка според дупка кол и позицијата на цевка менгеме, и да го заклучите за прицврстување на завртка.Слој на меки заптивка може да биде поставен на внатрешната страна од цевката се стега и на цевководни фитинзи, ефектот ќе биде подобро.Забелешка : ве Молиме изберете цевка стеги на различни материјали според барањето на животната средина.Изборот на цевка се стега со погрешна спецификација и модел нема да игра фиксна улога.Монтажа навртки кои не се опфатени тука!.Материјал : Изработени од нерѓосувачки челик.По дупчење, виткање, и интегрален , структурата зголемува rib структура за подобрување на силата на цевката се стега.Се поставуваат и издржливи.Нерѓосувачки челик можат да се прилагодат и за внатрешна и надворешна средина.Јаглероден челик материјали се повеќе погодна за внатрешна средини.Неметални пластични цевки имаат супериорна отпорност на корозија и се погодни за земјата канали, долгорочна употреба во силна сончева светлина не е препорачливо.

Особините

Купувачите избираат и