.

.

Decopolitan 3/4 Knob Завеса Род, од 18 до 36 Инчи, Антички Сребрен

Decopolitan 3/4 Knob Завеса Род, од 18 до 36 Инчи, Антички Сребрен

DEN 465.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Издржливи 3/4 инчен дијаметар челична прачка.Telescoping род е прилагодлив од 18 до 36 инчи за обичај се вклопуваат.Сите монтажа хардвер вклучени.Мерење на големината на прозорецот рамка додавање на дополнителна простор за загради да се монтира, обично 4-5 инчи надвор од прозорецот рамка на секоја страна.За целосни гледа прозорецот, додадете повеќе простор надвор од прозорецот рамка.На прилагодлива големина опсег наведени не вклучува должина на декоративен finials.За тензија прачки, мерка во внатрешноста на прозорецот рамка.Изберете поголем дијаметар прачка за широк windows и за потешки драпериите панели како што се затемнување завеси.Помали дијаметар на прачки се најдобри за полесни драпериите панели или помали windows.Постојат голем број на finial големини и дизајни за да се вклопи во вашиот стил.Изберете од голем, смели дизајни на повеќе разбраното, едноставни дизајни.Крај на боја може да дополнуваат вашиот драпериите панели, мебел и ѕидни бои или употреба на контрастни заврши боја за да се направи вашиот windows стојат надвор.Ако користите grommet панели, сметаат дека изборот на завршница боја која ја надополнува онаа на бојата на grommets.Windows се централна точка на повеќето соби во вашиот дом и да се обезбеди добра можност да се одрази на вашиот стил.Decopolitan драпериите хардвер ќе се надополнуваат една сорта на завеси, комбинирање на богати бои и модерен дизајн со функционалност.

Особините

Купувачите избираат и