.

.

Ле Creuset Наследство Stoneware Опфатени Правоаголна Оброците, 4-Четвртиот, Морски

Ле Creuset Наследство Stoneware Опфатени Правоаголна Оброците, 4-Четвртиот, Морски

DEN 2878.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Бои натпревар остатокот од вашиот Ле creuset садови за собирање. 4 Qt капацитет.Направени од издржлив, високо-отпуштен stoneware со сјајни глеѓ застаклување.Safe во рерна, ладилник, и микробранова печка; доаѓа во различни бои.Не-porous изградба противи мириси, chipping, напукнување, и боење.Stoneware одржува дури и температури и го спречува врел.Боја : Морски Заштитени со шарени, хард-носење на слој од емајлот што е отпорен на оштетувања од топлина и прибор, Ле Creuset е светло уште трајни Stoneware движи се идеални за печење, пржење и служат.Ле Creuset Stoneware нуди свеж, модерен земе на нашиот потпис леано железо дизајн, додека Наследство Колекција карактеристики класичен француски стил слични по гроздобер Ле Creuset садови.

Особините

Купувачите избираат и