.

.

Decopolitan 30890-SL28 Капа Завеса Род Сет, 28 48 Инчи, Сребро.

Decopolitan 30890-SL28 Капа Завеса Род Сет, 28 48 Инчи, Сребро.

DEN 585.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

5/8 инчи инчен дијаметар челични прачки за долготрајна употреба.Богата сребрениот финиш.Сите монтажа хардвер вклучени за лесна инсталација.Мерење на големината на прозорецот рамка додавање на дополнителна простор за загради да се монтира, обично 4-5 инчи надвор од прозорецот рамка на секоја страна.За целосни гледа прозорецот, додадете повеќе простор надвор од прозорецот рамка.На прилагодлива големина опсег наведени не вклучува должина на декоративен finials.За тензија прачки, мерка во внатрешноста на прозорецот рамка.Изберете поголем дијаметар прачка за широк windows и за потешки драпериите панели како што се затемнување завеси.Помали дијаметар на прачки се најдобри за полесни драпериите панели или помали windows.Постојат голем број на finial големини и дизајни за да се вклопи во вашиот стил.Изберете од голем, смели дизајни на повеќе разбраното, едноставни дизајни.Крај на боја може да дополнуваат вашиот драпериите панели, мебел и ѕидни бои или употреба на контрастни заврши боја за да се направи вашиот windows стојат надвор.Ако користите grommet панели, сметаат дека изборот на завршница боја која ја надополнува онаа на бојата на grommets.Големина : 28 48 Инчи | Боја : Сребро.

Особините

Купувачите избираат и