.

.

Stevita Stevia со Ксилитол Врховниот - 2000 Пакети - Сите-Природен Засладувач, Без Калории - Не-ГМО, Вегетаријанци, Кошер, Кето, Paleo, Глутен Слободно - 2000 Порции

Stevita Stevia со Ксилитол Врховниот - 2000 Пакети - Сите-Природен Засладувач, Без Калории - Не-ГМО, Вегетаријанци, Кошер,

DEN 2583.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

ШЕЌЕР-СЛОБОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Ова мазна мешавина од органски stevia & ксилитол е внимателно стокмено за вкус како шеќер без горчлив вкус.Таа има нула калории & е четири пати послатка од шеќер, помагајќи ти да се користи помалку за исклучителна вредност.СИТЕ ПРИРОДНИ Нашите stevia е фер трговија, не-ГМО, глутен слободни, Кошер уверение, вегетаријанци, paleo & кето пријателски.Бидејќи тоа не содржи вештачки засладувачи, исто така, е безбеден за заби & дијабетичари.ПАКУВАНИ ЗА СВЕЖИНА - Stevia со Ксилитол Врховниот доаѓа завиткани во поединечни пакети, па можете да ги понесете со вас.Ова ви овозможува да се отвори само колку што е потребно.Нашите 2,000 смета опција е одлична за ресторани, кафулиња, и семејства.ОДРЖЛИВО ИЗВОРИ - Ние извор 100% од нашите stevia од фабрика е природно живеалиште во југозападниот дел на Бразил.Таму, една мала соработка на семејството земјоделците одржливо производство на чиста, пра-дегустација stevia.ДОВЕРЛИВ ИМЕ - Stevita воведе во светот е првиот tabletop stevia во 1988 & продолжи да го продаде овој одржлив производ за над 30 години.Денес, ние се уште семејство управувана & жена сопственост.

Особините

Купувачите избираат и