.

.

Ресторан Одделение 'Pata Negra' Paella Пан - Рамно Дно - 14 инчен/ 34 cm

Ресторан Одделение 'Pata Negra' Paella Пан - Рамно Дно - 14 инчен/ 34 cm

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : Околу 7 порции.Направена со нега во Шпанија.Полиран јаглероден челик куќиште со црна емајлирани рачки.Двоен-дебел пан за висок интензитет на комерцијална употреба.Се грижи за, како леано железо садови; не машина за миење садови безбедно.Двојно дебели челични пан специјално дизајниран за тешки употреба, како на пример во ресторан или комерцијални кујната.Станот (не-dimpled) дното им овозможува користење на електрични, индукција, и гас cooktops.Екстра дебели metel спречува warping и е совршен за користење над отворен оган.Пан е направен од јаглероден челик (ака полиран челик, или acero pulido), кој е идеален за paella бидејќи таа спроведува топлина брзо и рамномерно.Јаглероден челик е традиционалниот материјал за paella, и некои paella приврзаници се чувствуваат дека тоа го подобрува вкусот.Како и со било суров челик пан, тоа бара некои грижи : мора да се исуши на пан веднаш по миењето, а потоа бришење на внатрешноста со малку растително масло да се спречи rusting.Ако пан не ' рѓа, неколку поминува со челична волна зема тоа право надвор.

Особините

Купувачите избираат и