.

.

KITORY Месо Секира Готвач Нож Фалсификувани Секира Остар Нож Месар Boning Нож Тешки Викинг Нож 7 Инчен, Висока Јаглероден Челик Сечилото, Полн Танг, Pearwood Рачка, Кујната Го?

KITORY Месо Секира Готвач Нож Фалсификувани Секира Остар Нож Месар Boning Нож Тешки Викинг Нож 7 Инчен, Висока Јаглероден

DEN 1440.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

????【Фалсификувани Посебна Шема】Античките фалсификување, се придржуваат до генијалност,рачно кован од страна на искусни занаетчии.Нашите месар boning нож е фалсификувани од страна на страна, преку безброј пати на изгасне и ладно фалсификување, челик структура е погуста, составот е униформа, и нечистотии да се намали.Посебна шема на сечилото, внимателно фалсификувани од страна на мајстор, кој додава уникатен шарм на нашите ножеви, исто така, помага да се спречи храна од лепење. ????【Повеќенаменски Остри Месо Секира, Вашиот Најдобар Партнер!】Нашите фалсификувани месо cleavers се повеќенаменски,без разлика дали сте средување на brisket, boning нога на јагнето, дерењето или рушење на цела кокошка, сечење месо, и сечкање зеленчук, па дури и одделување на ребрата од свинско loin.Криви профил, може прецизно да се одвои месото и коските. "V" 16°Рака-полиран работ ви помага сечење месо без проблеми со леснотија.Тоа е многу остар,погоден за кујна или отворено кампување BBQ употреба. ????【Совршен Баланс Помеѓу Ножот и да се Справи со Прст Дупка Дизајн】прст дупка на сечилото обезбедува совршен баланс за да имате поголема контрола и сигурна потпора за одлична контрола додека filleting риба, сечкање зеленчук, deboning, сечење месо.Така што ќе може да се одржи во својата рака цврсто и без никаков напор и нема да се плаши од повреда на себе. ????️【Удобно Круша Дрво се Справи со】рачката на нашите месар boning Нож е направен од Круша дрво, кое е водоотпорен ,удобен и не се лизга рака зафат, особено во влажни и негативни средини.Ергономски Криви се справи може да се зафати цврсто и не грижете се лизгаат се исклучува кога ги користите нашите нож, и нема да се чувствувате уморни и по користите за долго време.Нашите секира Нож висат тока, исто така, е погодно да висат на кеси и на ѕид кој не го окупира просторот. ????【100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА】 Ние гарантираме за живот слободна замена.Значи, вие не треба да се прашуваат дали ќе се ризикува вашите пари.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања.Со луксузни пакување тоа е исто така добар избор како подарок за кулинарски студентите, дома готвачи, професионални готвачи и повеќе.Мајсторски домот, совршено избалансиран, остар жилет и со исклучителни перформанси, нашата 7" месар месо секира нож е фалсификувани високо квалитетни кујнски нож.Нашите фалсификувани секира ножеви се повеќенаменски, без разлика дали сте средување на brisket, boning нога на јагнето, дерењето или рушење на цела кокошка, сечење месо, и сечкање зеленчук, па дури и одделување на ребрата од свинско loin.Тоа е многу остар, погоден за кујна или отворено кампување BBQ употреба.На фалсификувани месо секира нож е рачно кован од ковач со повеќе од 30 години професионално искуство.Сечилото е фалсификувани од страна на ковале илјадници пати, со униформа содржина на јаглерод, висока цврстина и остар раб.По многу пати на топлина изгасне и ладно фалсификување, челик има поголема структура густина, дури и состав, рака отворање на сечење на работ, одлична regrinding и издржливост.Целосна Должина : 11.61 инч.Должина на ножот : 6.69 инч.Сечилото Ширина : 2.64 инч.'Рбетот Дебелина : 4 mm.Net Тежина : 0.71 lb.Kitory - Вашата Кујна Приказна.Тоа е сорта на чувства што го прави животот поинтересен и жив.Готвење не е само готвење, своето најосновно, директна комуникација помеѓу душите.Сублимација од сетилата на емоции.Секој оброк, секој деликатес, е полн со сите чувства готви има за eater,.без разлика дали тоа е семејството, пријатели или гости; Дали неговото среќни, возбудени, тажен или лут.Тоа значи многу за вас да водите дневник на вашите рецепти, вашето расположение, кога ќе се готви, па дури и весник.Вашата приказна, неговата врска со чувства.Да започнеме нашиот готвење приказна!.

Особините

Купувачите избираат и