.

.

Ackers BORO3.3 Наука 12Pcs 20x150mm Стакло Тест Цевки со Плута Тапа|1 Решетката на Акрилик Материјал

Ackers BORO3.3 Наука 12Pcs 20x150mm Стакло Тест Цевки со Плута Тапа|1 Решетката на Акрилик Материјал

DEN 503.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Користете стакло тест цевки продавница бонбони, прав, течни, бања сол или размножување цевки да расте растенија, потоа ставете тест цевки за здрав акрилик тест цевка решетката.Удобен за вашата складирање, и декорација на екранот.Кога сакате да ги красат мебел или задржете партии, транспарентно стакло тест цевки и исклучителна акрилик тест цевка полици ќе додадете сјај на вашиот дом. 12pcs 20×150mm стакло тест цевки со плута тапа 1pcs 143.5 ×102.5×91mm решетката на акрилик материјал, 21.5 mm(0.85 во) во дупка со дијаметар.Материјал : отпорни на Топлина borosilicate стаклени цевки и запечатени постојано плута,Тест цевка решетката на акрилик материјал(Дебелина до 5мм). 12 Pcs 20×150 MM(36 ML) Стакло Тест Цевки. 12pcs Плута Тапа. 1 Pcs Решетката на Акрил.Отпорни На Топлина Borosilicate Стакло.Висок Квалитет Транспарентен Акрилик Рамка. 20×150mm(36ml) Стакло Тест Цевки.О.Г.х Висина : 0.79×5.9 во(20 x 150mm).Се Згусне На Тест Цевка Ѕид.Обновливи Воздух-Тесни Корк.Млазницата Мазна,Униформа Цевка.Спакувани Во Балон Торби и Krabičkách.Големина : 5.5"×4.0"×3.6"(14×10.1×9.1 CM).Слој Висина : 6.0 CM/2.4",.Дупка со Дијаметар : 22 MM/0.87",.Рачно Изработени Се Справи, Лесно Да Ги Собереш.Дебела Акрилик Материјал,d=5 MM/0.2".На Дното Е Дизајниран со Жлебови, Кои Може да се Стабилизира Внесува како Тест Цевки.Јасно да се Види Содржината на Тестот Цевки и Лесно да го Вметнете и Отстранете Ја Тестираат Цевки.Ackers BORO3.3 е регистриран исклучиво за Borosilicate Стакло, посветена на производство на високо borosilicate стакло.Високиот borosilicate стакло е врз основа на обични стакло, со 12.5~13.5% бор, додаде.Во процесот на производство, глазура вода стакло песок, сода вода и вар се исто така додаде.Вирус температурата може да достигне 520℃, и силата, исто така, е Повисока.Исто така постои и помал коефициент на термичка експанзија : (3.3±0.1)×10-6/K, која е само околу 1/3 од тоа на обичните стакло.Може да се спореди со повеќето обични стакло тест цевки на пазарот.

Особините

Купувачите избираат и