.

.

Staub Леано Железо 9-qt Круг Cocotte - Цреша, Направени во Франција

Staub Леано Железо 9-qt Круг Cocotte - Цреша, Направени во Франција

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направени во Франција.Тешка тежина, тесни-монтирање капак задржува влага, шила на капакот се создаде дожд-шума ефект рамномерно се враќаат сокови назад кон храна.Фурна безбедно до 900 F/482 C без капак, Капаци се фурна безбедно до 500 F/260 C.Никел челик knob.Мазна глеѓ дното работи на сите stovetops, вклучувајќи гас, електрично, стакло, керамика, индукција, и халоген.Единствена, внатрешни работи мат текстура резултати во исклучителни браунинг.Машина за миење садови безбедно, рака мие, се препорачува.Тесни фитинг рамен капак карактеристики на само-basting шила за постојано, дури и дистрибуција на сокови во текот на готвењето, така што храната е влажна и вкусна.Внатрешни работи црна мат глеѓ заврши произведува природна не стап површина која е повеќе отпорни на гребење и чипс.Тоа нема да бојата или ' рѓа и никогаш не треба леќата.Месинг или Никел позлатен копчиња кои се отпорни на топлина до 500ºF.Мазна дното е погоден за употреба на било кој готвење површина, вклучувајќи индукција.Направени во Франција и се разви во врска со Франција најмногу се прослави, светски познатиот готвач Павле Bocuse.Боја : Цреша.

Особините

Купувачите избираат и