.

.

BOGS Унисекс-Дете Класичен Висока Водоотпорен Изолирани Гума, Neoprene Дожд Подигање Снег

BOGS Унисекс-Дете Класичен Висока Водоотпорен Изолирани Гума, Neoprene Дожд Подигање Снег

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 60% Neoprene, 40% Гума.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу Теле Високо" од лак.Подигнете отворање мерки околу Стандард" наоколу.Водоотпорен и мала тежина дожд говорница е направена со трајни гума во текот на четири-насочно водат внатрешна bottie за сува нозе.Направени со 7mm Нео-Tech изолација за да се задржи на нозе топло и удобно во ладно време.Удобноста оценет да -30 Степени F/-34 Степени Ц Цврсти рачки прави овие зимски чизми лесно за мали деца да се вклучи и исклучи.Contoured footbed со земјата-пријателски корпорација за био-технологија помага борбата несаканите мириси.Достапни во Дете (1-4 Год.), Мало Дете (4-8 Години) и Големи Дете (8-12 Години) големини.Подигнете Висина 9-Инчи, Обемот на врвот 9-Инчи (врз основа на големината 10 Деца).Вие никогаш не ќе го слушне вашиот децата се жалат на влажни и студени нозе со Децата Класичен.Subzero Нео-Tech изолација чува деца играње надвор, за неколку часа додека страна се справува да ги направи лесно и исклучување.Урбаните и отворено ентузијасти љубов Bogs.Секогаш водоотпорен и топло, тие одат удобно, дишете нормално и комбинираат модерен стил со солиден изградба.Двете популарни класици и новиот МТ серија се достапни со водоотпорен дише горен дел.Сè што се продава е поддржан со 100% гаранција за квалитет.Уживаат.

Особините

Купувачите избираат и