.

.

КОМП Камери 1413-1 Магнум Ролери Рокер Рака со 1.52 Сооднос и 10мм Студ Дијаметар за 173 V6 Мотор Chevy

КОМП Камери 1413-1 Магнум Ролери Рокер Рака со 1.52 Сооднос и 10мм Студ Дијаметар за 173 V6 Мотор Chevy

DEN 384.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

За V6 chevy апликации, 10мм студ, 1.52 сооднос.Ролери совет го намалува триењето додека беспомошна дизајн и супериорен во однос на односот на точноста приноси повеќе ефективни вентил лифт. Од 15 до 30 коњски сили се зголеми со текот на акции рокер оружје.Употреба во кој било апликации со помалку од 350 кг.отворете пролет притисок.Направени од 8620 chromemoly челик што не ќе flex.Овие Магнум Ролери Рокер Оружје за Chevy 173 V6 пријави се на крајната улица рокер.Со 10мм студ дијаметар и 1.52 сооднос, тие се дизајнирани за сериозни перформанси ентузијасти.Сите Магнум Ролери Рокер Рацете се изградени од 8620 chromemoly челик, кој е супериорен во однос на материјал за кој ќе не flex и обезбедува максимална лифт.Нивните ролери совет го намалува триењето, додека беспомошна дизајн и супериорен во однос на односот на точноста даде повеќе ефективни вентил лифт.Со 15 до 30 коњски сили зголемување во однос на другите рокер оружје, Магнум Ролери Рокер се совршени за извршување апликации со помалку од 350 кг.отворете пролет притисок.Не прифаќаме полоши производи или евтини удар-off, се погледне за КОМП Камери логото печат во долната страна на секој Магнум Рокер.

Особините

Купувачите избираат и