.

.

Mimiuo Преносни Дрво Пелети Пица Рерна со 13 Пица Камен & Количка за Пица Кори - од Нерѓосувачки Челик, Дрво Отпуштен Пица Рерна Комплет со Автоматска Ротација Систем (Tiss

Mimiuo Преносни Дрво Пелети Пица Рерна со 13 Пица Камен & Количка за Пица Кори - од Нерѓосувачки Челик, Дрво Отпуштен Пица

DEN 11519.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Преносни Отворено Пица Рерна - Глобална Патент】- Најновите Mimiuo Tisserie W-Рерна серија дрво пелети пица печење печка е специјално дизајниран да биде релативно лесни за надворешна апликација, или преносни или преносливата, готвење со преносни дрво-отпуштен пица рерна значи служат до фантастични јадења во вашата градина двор, на плажа или било отворен простор. 【Супер Брз Печење & Автоматско Ротирање Уред Дизајн за Слободни Раце за Време на Печење】- Таа ги зема околу 10-15 минути за да се загрее пред температура постигнување 932℉, тогаш пица може да се пече во 1 минута.Што значи ќе може да се подготви повеќе пици однапред и се пече на сите нив, во неколку минути.На дното заградата на кој пица камен седи може да биде автоматски се ротира за време на печење да се спречи пица од горење, вие не треба да се сврти пица рачно.Нема повеќе изгорени пица!. 【Совршен Пица Бразилецот Рерна Комплет Со Сите Додатоци】- Тоа доаѓа со дрво отпуштен пица рерна, 13" круг пица камен, 12" * 14" количка за алуминиум пица кора и заштитна рерна капак.На cordierite пица камен има супер висока температура отпор (до 2200℉) и стабилна стабилност, tolerates една неверојатна количина на топлина, тоа повлекува надворешниот влага исклучување тесто и промовира совршен кора, оставајќи ја во внатрешноста на влажна и меки. 【Лесно да го Инсталирате, Работат & Чисти】- Assembles и инсталира во минути без алатки.Брз, лесен начин да се пече свежи/замрзнати пица!Се однесува само на некои од не ' рѓосувачки челик чистење решение за надвор од вашата единица од мала крпа или партал. 【Одличен Подарок за СКАРА Пица Љубовник & Camper】- На mimiuo отворено пица рерна е лесно да се работи за било professinal и аматерски пица создателот, дури и на нови ученици.Тоа е најдобар подарок за секоја пица љубовник.Ви овозможува да ги пробате сите вашите омилени рецепти и се пече леб, пилешко тендери, ракчиња, колачиња, пити и сите други тесто до совршенство.Mimiuo е нова регистрирана марка од страна на Onlyfire Отворено ДОО.Под овој бренд, ќе се донесе серија на високо-квалитетни модни пица производи на сите вас, вклучувајќи пица печки, алатки и прибор.Mimiuo ќе се трансформира како ќе се готви дома!.Може да се готви ресторанот начин во удобноста на вашиот сопствен двор, супер брз топлина-up, возен пламен и вжештена-топли температури те пече, печење, скара, море или на скара храна во дел од вообичаените готвење време.Креативните ротирачки систем дискови на пица камен за да ги ротира автоматски за време на печење, така што на пица се загрева рамномерно.Се ослободи од мачна работа на рачно вртење на пица време на печење, нема повеќе изгорени пица!.Дизајниран за отворено и или преносни или преносливата, однесете ја до било каде и да уживате рачно изработени гастрономски Пица во еден момент.Готвење со ова дрво пелети пица рерна значи служат до фантастични јадења во вашата градина дворот, на плажа, или било отворен простор.

Особините

Купувачите избираат и