.

.

Mitutoyo 510-131 Dial Укажува Микрометар, Ratchet Stop (Стоп), 0-1 Носители На Спектар, 0.00005 Дипломирањето, +/-0.00004 Точност, Стигнале Наковалната Копчето

Mitutoyo 510-131 Dial Укажува Микрометар, Ratchet Stop (Стоп), 0-1 Носители На Спектар, 0.00005 Дипломирањето, +/-0.00004

DEN 15857.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Dial индикатор за да/Не-Оди (си ОДАТ/НГ) толеранција инспекција во инчи единици.Vernier скала во инчи единици за земање прецизни надворешниот дијаметар (OD) мерења.Ratchet-стоп механизам помага да се обезбеди единствен притисок за прецизни, повторливи мерења.Номинална IP54 за отпорност на пенетрација од страна на прашина и јавните течност.Карбид свртени на вретеното и наковалната обезбедува отпорност на абење.Опсег : 0-1 носители на" | Резолуција : 0.00005" | Мерење на точност : +/-0.00004" | Дел Број : 510-131.

Особините

Купувачите избираат и