.

.

МИЛЈИ СИТЕ SPEC 15W40, API CK-4, Тешки Дизел Мотор Масло 5 ЛИТРИ PAIL

МИЛЈИ СИТЕ SPEC 15W40, API CK-4, Тешки Дизел Мотор Масло 5 ЛИТРИ PAIL

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ги исполнуваат или надминуваат барањата на сите производители на дизел и бензин мотор.Отпорни на вискозност и топлинска дефект на високи температури.Одлична заштита од милта и лакови формирање.Ги штити против ' рѓа, носат, и имајќи корозија.Милји Сите Spec 15 W40 API CK-4, Тешки Дизел Моторни Масла се чувствувате лубрикант формулиран за да ги исполни или надмине гаранција барањата на повеќето производители на дизел и бензински мотори.Поле тестови покажаа нашите CK-4 масла задржат TBN нивоа за подолго поради напредни додаток на хемијата.Наменета за модерните високи перформанси, ниска емисија дизел мотори со користење на ERG и Дизел particulate филтри, овие масла понуди супериорен мотор заштита за тешки дизел мотори кои бараат најновите API CK-4/SN спецификација.Апликации : Милји Сите Spec 15 W40 API CK-4, Тешки Дизел Моторни Масла ги исполнуваат барања за изведба на повеќето дизел мотор производители како што се Гасеница, Cummins, Детроит Дизел, Ford, Мек, Navistar, и Volvo.Тоа може да се користи со целосен успех во над-the-патот дизел камиони, off-автопат дизел опрема, земјоделски трактори, и патнички автомобили и лесни камиони со дизел мотори, турбо-обвинети или не за турбо-обвинети и и бензински мотори.Се препорачува За Апликации : API CK-4/SN, CI-4+ ACEA E9-08, E7-04 Гасеница ECF-3, ECF-2, ECF-1a Cummins CES 20081, 20077 & 20076 Детроит Дизел 7 SE270, СТР PGOS, 932 K218, 93 K214 Мек ЕМ-О Premium Plus, ЕМ-M PP, ЕМ-N PP Мерцедес-Бенц 228.31 Volvo VDS-4, VDS-3, VDS-2 MTU MTL 5044 Тип 2.1 Меѓународни/Navistar Рено VI РĘД-3 Типична Својства : CCS, кп( @ -20°C) 6100 на Вискозитет, c St @ 100°C 15.3 Вискозност, c St @ 40°C 114 Вискозност Индекс 141 Става Точка, °C -39 Sulfated Пепел, Wt. (%) 0.968 Вкупно База Нема., (D2896) 8.4 Специфична Тежина 0.889 Флеш Точка, °C 227.

Особините

Купувачите избираат и