.

.

ABC Чекани PRO616S 6 lb Глава со 16 Челични Засилен Гумена Рачка

ABC Чекани PRO616S 6 lb Глава со 16 Челични Засилен Гумена Рачка

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висока затегнувачка челични прачки - дршката се состои од висока затегнувачка пролет челични прачки, кои се моделирани во многу силна и абразивни-отпорни гума, што го прави нераскинливо со супериорен издржливост.Позитивни locking plate - иновативни locking plate уникатен дизајн и поврзување на процесот гарантира дека нашите глави никогаш нема да се одвои од дршката.Супериорен квалитет гума - абразивни отпорни на гума е ставен на целиот пат во окото на чекан.Ергономски облик и задебелена шеф - дршката е обликуван да обезбеди удобно и сигурно зафат во двете влажни и суви услови додека задебелена шеф штити од безброј overstrikes.Челик засилен lanyard дупка - безбедно обезбедува чекан да зглоб или стационарен објект.Капка кован челик глава - висока видливост челик глави се во согласност со ANSI, bs876 & ISO 15601 спецификации и Лицата се индукција појачани да 50-58 HRC со супериорен жито структура за подолг живот.

Особините

Купувачите избираат и