.

.

Intertape 591/BEIG136 591 Двојно Двострано Рамен Грб на Хартиена Трака: 1 x 36 yd, Беж

Intertape 591/BEIG136 591 Двојно Двострано Рамен Грб на Хартиена Трака: 1 x 36 yd, Беж

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Intertape 591 Двојно Двострано Flatback Хартиена Трака е признати индустриски стандард за производство, поправка и замена на голф костец.Направени со 7.0 мили избелени flatback хартиена трака и обложени на двете страни со висок стриже отпорни природна гума и лепило смола, тоа обврзници и за речиси било каков материјал.ИПГ 591 двојно обложени лента стана признат стандард во производство, поправка и замена на голф костец.Тоа е исто така се идеални за фотографија монтажа, тепих инсталација, текстил производство (twister соба), челик-правило умре (бидете подготвени), и било која апликација која бара две лепливи површини за приклучување.Превозникот/Поддршка : избелени flatback хартија.Лепило : природен каучук/смола.Адхезија : 52 унци на инч (да не ' рѓосувачки челик test panel).Затегнувачка Цврстина : 34 килограми по инч (лонгитудинални).Дебелина : 12 mils (превозникот, лепило, лагер) 7 mils (превозникот, лепило) 5 mils (лагер).Издолжување : 3%.Услуги/Температурата на работа : до 200 F.Ослободување на Лагер : бела палачинка хартија.Основни : 3-инчен дијаметар.Intertape 591 Двојно Двострано Flatback Хартиена Трака е премиум 7.0 мили избелени flatback хартиена трака обложени на двете страни со висок стриже отпорни природна гума/лепило смола дека обврзници подеднакво како и за скоро било која површина.Снимката доаѓа на бела лесно ослободување на палачинка хартија, лагер со кој се овозможува за машински или рачно апликација.ИПГ 591 двојно обложени лента стана признат стандард во производство, поправка и замена на голф костец.Тоа е исто така се идеални за фотографија монтажа, тепих инсталација, текстил производство (twister соба), челик-правило умре (бидете подготвени), и било која апликација која бара две лепливи површини за приклучување.Направен во U. S. Ако не е поинаку наведено paints прикажани во паѓачкото мени се во инчи.БЕЛЕШКИ : Големини испраќаат обично ќе биде лента индустриски стандард мерка-намалување на големини, односно 24mm за секој 1 инчен на номинална лента ширина нареди (ролни се работи за околу 5% потесен од номинална големина).Овој производ е вистинската големина е 24mm x 33m.Како и со било селотејп производ е секогаш на корисникот одговорност да се утврди дека производот е соодветен за нивната наменета употреба; e.г.ако сакате да отстраните некој производ чисто од специфичен тип на подлога ве молиме тест на inconspicuous област прво.Технички Информации - Core : 3 инчен дијаметар - Поддршка/Превозникот : избелени flatback хартија - Лепило : природен каучук/смола - Порака на Лагер : бела палачинка хартија - Дебелина : 12 mils (превозникот, лепило, лагер) 7 mils (превозникот, лепило) 5 mils (лагер) - Адхезија : 52 унци на инч (да не ' рѓосувачки челик test panel) - Затегнувачка Цврстина : 34 килограми по инч (лонгитудинални) - Услуги/Температурата на работа : до 200 F - Издолжување : 3 %.

Особините

Купувачите избираат и