.

.

Dual Излез DC Напојување, 0-60V, 0-3А, 5V Фиксна @ 1А од RSR Електроника

Dual Излез DC Напојување, 0-60V, 0-3А, 5V Фиксна @ 1А од RSR Електроника

DEN 5279.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

0-60 V; 0-3А. +5 V @ 1А фиксна.Две дигитален панел метри (LED).Константен напон и струја операција.Преоптоварување и обратна поларитетот заштита.Dual Излез DC Напојување : 0-60 V, 0-3А и 5 V Фиксна @ 1 A. -Две дигитален панел метри (LED) -Константен напон и струја операција -Излез исклучување функција (излез екранот во мирување) -Преоптоварување и обратна поларитетот заштита-Висока моќност густина Спецификации : Излезен Напон (CV) : 0~60 V, 5 V (Фиксна) Излезна Струја (CC) : 0~3А, 1 A (Фиксна) Бран Отфрлање : 0.6 m Vrms Линија Регулатива : ≤0.02%+2m V Оптоварување Регулатива : ≤0.02%+2m V Напон Резолуција : 0.1 V Сегашната Резолуција : 0.01 НА 5 V / 1А Поправи Излез Volt Точност : ±1% 5 V / 1А Поправи Излез Бран : ≤2m Vrms Минливи Обновување Време : 100µS (50% Оптоварување Бесплатно, Минимално Оптоварување 0.5 А) Напон Отчитување : LED Дисплеј Тековната Отчитување : LED Дисплеј работна Околина : 0~40℃ ,80%R. H. AC Извор : AC 110/220v ± 10% , 50/60 Hz Додатоци : Текст Кабелот за Напојување, Упатство , со Излез на Кабел Димензии : (Ш*Д*H mm) 130×330×165 Тежина (KG) : 7.5 Забелешка : Оваа RSR производ може да носат или Vizatek или Матрица брендирање.

Особините

Купувачите избираат и