.

.

Gourmet212 Полнети Грозје Остава Dolmades со Ориз 14.11 Унци | Подготвени да Јадат Вегетаријанска храна, Ролни, Растителна Основа, Глутен Бесплатно, Без Вештачки Бои, Кошер Уве?

Gourmet212 Полнети Грозје Остава Dolmades со Ориз 14.11 Унци | Подготвени да Јадат Вегетаријанска храна, Ролни, Растителна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Халал Уверение.Пестициди Слободни.Ниски во калории и богата со влакна.Со екстра девственото маслиново масло.Подготвен да им служи.Полнети грозје листовите се многу вкусни, но понекогаш тие може да биде тешко да се подготви.Во тоа време можете да сакаат да се купи полнети грозје лисја или леќа полнети грозје лисја ако сакате некои различни.Оваа 14 oz (2kg) опција е за dolma и љубители на големи семејства кои се падне во љубов со овој подготвени вегетаријанска јадење.Полнети грозје лисја се првично се направени со ориз и лозови лисја.Една клучна точка за подготвување на повеќето вкусни полнети грозје остава е користење на правото лисја, кои треба да имаат тенки текстура како хартија.Другиот е користење на многу вкусна состојки како што се маслиново масло, зачини, кромид и ориз.Ако сакате да направите вашиот сопствен полнети грозје лисја, можете да проверите нашите хартија-тенок грозје остава доаѓаат од Маниса, Турција.Ако сакате само да уживате во јадењето, ние ви препорачуваме да го нашиот елаборирани полнети грозје лисја.Нашите производи се Халал Уверение.Зошто овој производ мора да се приклучат во вашата трпезариска маса : Тоа е Халал Certified Our грозје лисја се пестициди free It е ниско со калории и богата со fibers It е подготвен со екстра девственото маслиново oil It е подготвен да serve Ingredients : Лозови лисја, Ориз, Кромид, Вода, Растително Масло, Екстра Девственото Маслиново Масло, Сол, Зачини, Шеќер, Цимет, Currant, Регулатор на Киселоста (Лимон се концентрира)се надеваме дека нашиот производ ќе биде точен одговор на прашањето "Каде може да се купи полнети грозје лисја?" од сега па натаму.

Особините

Купувачите избираат и