.

.

Колумбија Замрзнувач Нула II Вратот Gaiter

Колумбија Замрзнувач Нула II Вратот Gaiter

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 89.0% Полиестер/11.0% Elastane.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Оваа Мажите Замрзнувач Нула II карактеристики пот-активирана на технологија за да се задржи кул.УДОБНОСТА се ВОДАТ : Удобност водат ткаенина и ласерски-намалување на venting се овозможи целосен опсег на движење и удобно носење.СОНЦЕТО-ДЕН се НОСАТ : Ова вратот gaiter е од суштинско значење за секој сончев ден надвор за своја заштитна и дише ткаенина.НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА : Колумбија Мажите Замрзнувач Нула II Вратот Gaiter карактеристики нашиот потпис wicking ткаенина со пот-wicking способности и UPF 50 заштита од сонце технологија што ви помага да ги заштити од штетните UVA и UVB зраци.Направи сончеви денови бриз со вратот gaiter дека cools и штити.Колумбија Замрзнувач Нула II Вратот Gaiter е крајната сонцето-shielder и пот-плетен.Високо-квалитетни материјали и познатиот технологии поставите Колумбија е опрема и додатоци за разлика од останатите.На Замрзнувачот Нула II Вратот Gaiter е направена на нашите полиестер и elastane ткаенина која се чувствува лесни и меки на кожата.Технологии кои се вклучени во овој вратот gaiter се неспоредлив.Нашиот потпис wicking ткаенина го сочинува ултра-пот-wicking headband да се задржи вашата сува и удобно; ласерски-намалување на venting, исто така, работи да дишат и да се повлече влага далеку од вашата кожа.UPF 50 материјали работат напорно против сонце да се заштити од штетните UVA и UVB зраци и долготрајно оштетување на кожата.Вратот gaiters не се многу без заштита од сонце—тоа е причината зошто ние само занает најдобрите.Колумбија нуди нашата Замрзнувач Нула II Вратот Gaiter во повеќе главен бои и големини.За да се обезбеди големина можете да изберете само право, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата.

Особините

Купувачите избираат и