.

.

КОМП Камери RP1416-16 Магнум 1.6 Рокер и Висока Енергија Pushrod Комплет за Chevrolet 262-400 Мал Блок

КОМП Камери RP1416-16 Магнум 1.6 Рокер и Висока Енергија Pushrod Комплет за Chevrolet 262-400 Мал Блок

DEN 5110.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Комплетна Горниот Крај Решение - КОМП Камери Рокер Рака и Pushrod Колекции понуда гром-во, не guesswork решение за моторот rebuilds и горниот крај компонента надградба на проекти.Вклучувајќи Магнум Ролери Рокер Оружје и Висока Енергија Pushrods, КОМП Камери ВРТЕЖИ во минута Колекции дава сериозни надградба на вашиот улични перформанси на моторот.Квалитет на Ролери Совет Рокер - Ова КОМП Камери Рокер Рака и Pushrod Комплет вклучува Магнум Ролери Совет Рокер.Направени од 8620 chromemoly челик, овие рокер не ќе флекс, обезбедувајќи максимална лифт.Ролери совет го намалува триењето, намалување на топлина и зголемување на моќта.Стрит Род Подготвени Pushrods - Ова КОМП Камери Рокер Рака и Pushrod Комплет вклучува збир на Висока Енергија Pushrods.Состанок или надминува сите OE pushrod спецификации, овие Висока Енергија pushrods се идеални за улица прачки, RV е и дневни возачот апликации.Одговара На Chevrolet 262-400 Мал Блок.Произведено во САД.Нашите рокер рака и pushrod комплет за '87+ Chevrolet 265-400 Мал Блок вклучува збир на нашите 1.6 сооднос Магнум рокер и 7.794" долго Висока Енергија pushrods.

Особините

Купувачите избираат и