.

.

ENERLITES Индустриски Одделение Декоратор Штекер, 20A 125V, Подесувате-Отпорни Дуплекс Receptacle, Само-Заземјување, 5-20R, 2-Скок, 3-Жица Заземјување, УЛ Наведени, 63200-TR, Сива (10 Парч?

ENERLITES Индустриски Одделение Декоратор Штекер, 20A 125V, Подесувате-Отпорни Дуплекс Receptacle, Само-Заземјување, 5-20R,

DEN 1210.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Индустриски одделение подесувате-отпорни (TR) кутиите на двата краја ги спречи несаканите објекти од тоа да биде вметнат.-Високо влијание-поликарбонат отпорен на термопластични покрие и тело за долг животен век.Погоден за индустриска употреба во фабрики, складишта, централи и за комерцијална употреба во корпоративни објекти, хотели и ресторани.Плитки тело дизајн се вклопува стандард делница кутии.Назад insert и од страна на терминал жици (бакар само).Пауза-off гипс уши.Инструкции за инсталација вклучени.Димензии : 4.09" H x 1.31" L x 1.10" D. Употреба со ENERLITES ѕид плочи за најдобро одговара и боја натпревар, дел броеви SI8831-W screwless маска, 8831-W стандардна големина, 8831 M-W средината на големината на, или 8831 O-W прекумерно.Во согласност со 2017 NEC Член 406.12 за подесувате отпорни на кутиите на двата краја. 20 A 125 V 60 Hz, 5-20 R, само-заземјување, 2-скок, 3-Жица.UL94, V2 Оценка, УЛ Наведени. 1 година гаранција.Овие декоратор кутиите на двата краја се погодни за индустриска и комерцијална употреба.Места се јасно означени со спецификациите на усогласеност со UL на предната страна на штекер, обезбедување брз и лесен пристап за инспекција.Направени од високо-квалитетни материјали и изграден за да трае.Индустриски одделение.Во согласност со 2017 NEC Член 406.12 за подесувате отпорни на кутиите на двата краја. 20 A 125 V, 5-20 R, само-заземјување, 2-скок, 3-Жица.UL94, V2 Оценка, УЛ Наведени Компатибилен со Enerlites декоратор ѕид плочи во стандардна големина (8821-W), midsize (8821 M-W), прекумерно (8811 O-W), и нерѓосувачки челик (7721).

Особините

Купувачите избираат и